Panevėžio centre degė istorinis pastatas

Panevėžio centre antradienio naktį degė į Kultūros vertybių registrą įtrauktas pastatas.

0.50 val. buvo gautas pranešimas, kad Vasario 16-osios gatvėje 20, iš uždarosios akcinės bendrovės „Togilas“ ir Tautodailininkų sąjungos prekybos pastato veržiasi dūmai.

Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, gaisro metu nudegė ir buvo nuardyta 50 kvadratinių metrų stogo, išdegė palėpė. Antrajame aukšte išdegė apie 100 kvadratinių metrų patalpų ir apie 70 kvadratinių metrų pirmajame aukšte.

Kultūros paveldo registras skelbia, kad šiame pastate 1919-1932 m. buvo įsikūrusi meno ir kultūros draugija „Aidas“. Kultūros draugija „Aidas“ veikė 1906-1927 Panevėžyje. 1915 m. veiklą nutraukė karas.

1918 m. įsteigtas „Aido“ liaudies universitetas, biblioteka, atgaivintas choras. 1921 m. prie „Aido“ prisijungė vaidintojų trupė „Šikšnosparnis“, 1927 m. „Aidas“ prisijungė prie „Dainos“ draugijos Panevėžio skyriaus. Draugijoje veikė vaidintojų mėgėjų, choro būreliai.

Vilnius, vasario 21 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode