Šiauliuose bus teisiama neblaivi vaikus vežusi moteris

Šiauliuose bus teisiama neblaivi vairavusi moteris, automobilyje vežusi dvi mažametes dukras, penktadienį pranešė Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Trisdešimtmetės moters vairuojamą „Mercedes Benz“ Šiaulių rajone pastebėjo pilietiški sutuoktiniai, kuriems įtarimą sukėlė automobilio važiavimas, todėl jie pranešė apie, įtariama, neblaivų vairuotoją.

Automobilį patruliai sustabdė Šiauliuose, ties Pramonės ir Išradėjų gatvių sankryža. Iš jo išlipusiai moteriai, nuo kurios sklido stiprus alkoholio kvapas, matuokliu buvo nustatytas vidutinis 2,22 promilės girtumas. Ji paaiškino, kad yra susiruošusi skristi į Londoną ir dabar važiuojanti į Kauno oro uostą, o pakeliui planuojanti užsukti pas giminaičius, pas kuriuos žada palikti savo penkiametes dvynukes su jų augintiniais - šuneliu ir žiurkėnu.

Kadangi moteriai nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumas, pradėtas ikiteisminis tyrimas, o moteris turėjo būti pristatyta į medicinos įstaigą kraujo tyrimui atlikti.

Pareigūnams teko spręsti, ką daryti su moters vaikais ir augintiniais. Buvo priimtas sprendimas mergaites nuvežti į Moters ir vaiko kliniką, nes viena jų karščiavo. Medikai konstatavo, kad mergaitei pakilusi temperatūra, tačiau nematė būtinybės ją guldyti į ligoninę ir leido perduoti giminaičiams. Pareigūnai mergaites nuvežė pas arčiausiai Šiaulių gyvenančius giminaičius Pakruojyje. Jiems taip pat buvo perduoti ir augintiniai.

Neblaivi vairuotoja tikrintis girtumo nepanoro. Iš pradžių ji bandė policijos pareigūnus įkalbėti ją paleisti, po to atsisakė sėsti į policijos automobilį ir vykti į ligoninę kraujo tyrimui atlikti. Moteriai teko uždėti antrankius ir priverstinai įsodinti į tarnybinį automobilį. Ligoninėje ji duoti kraujo medicininiam tyrimui nesutiko, tad buvo apžiūrėta gydytojo, kuris konstatavo moteriai vidutinį girtumo laipsnį.

Moteris buvo uždaryta į areštinę, penktadienį jos byla pagreitinto proceso tvarka bus nagrinėjama Šiaulių apylinkės teisme.

Moteris ikiteisminio tyrimo metu pripažino, kad alkoholį vartojo kelionės metu. Paskutinį kartą jo gurkštelėjo prie Kryžkalnio esančioje degalinėje. Tokio savo elgesio priežastimi moteris įvardijo konfliktą su sutuoktiniu.

Nuo sausio 1 dienos įsigaliojus naujajam Administracinių teisės pažeidimų kodeksui, dalis jame iki šiol buvusių pažeidimų perkeliami į Baudžiamąjį kodeksą ir už juos jau gresia baudžiamoji atsakomybė. Vienas iš tokių pažeidimų – vairavimas neblaiviam su daugiau kaip 1,5 promilės alkoholio girtumu.

Vilnius, sausio 13 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode