Pernai gaisruose žuvo 102 žmonės

Pernai Lietuvoje kilo daugiau nei 10 tūkst. gaisrų, juose žuvo 102 žmonės.

Tai pats mažiausias per 25 metus žuvusiųjų gaisruose skaičius, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Pernai šalyje kilo 12 gaisrų, kuriuose žuvo po 2 šalies gyventojus, o 4 gaisrai iš karto nusinešė po tris žmonių gyvybes. Miestuose praėjusiais metais žuvo 38 gyventojai, o miesteliuose ir kaimo vietovėse – 64.

12 žmonių žuvo Kaune, 9 – Vilniuje, 8 – Vilniaus rajone, 6 – Šalčininkų rajone, po 5 – Alytaus, Varėnos ir Kėdainių rajonuose, po 4 – Prienų, Anykščių ir Panevėžio rajonuose bei Šiaulių mieste.

31 gyventojas žuvo dėl neatsargus rūkymo (užpernai dėl šios priežasties žuvo 43 žmonės), 30 – dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi (26), 11 – dėl pašalinio ugnies šaltinio (12), 9 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų (11), 8 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų (16).

4 žmonės žuvo dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų (5), 3 – dėl vaikų išdykavimo su ugnimi,  2 – dėl dujų, žibalinių, benzininių įrenginių, prietaisų eksploatavimo pažeidimų, po 1 – dėl padegimų bei dėl savaiminio medžiagų užsidegimo ir 2 – dėl kitų priežasčių.

Vilnius, sausio 10 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode