Prieglobsčio Lietuvoje pasiprašiusį armėną neteisėtai išgabenti mėgino du tautiečiai

Kalvarijos pasieniečiai šeštadienį sulaikė armėnų tautybės Prancūzijos pilietį ir leidimą gyventi Prancūzijoje turintį Armėnijos pilietį. Jie neteisėtai iš Lietuvos bandė išvežti prieglobsčio čia pasiprašiusį armėną.  

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) naktį Lazdijų savivaldybės Akmenių kaimo ribose, kelyje Lazdijai – Seinai, patikrinti sustabdė į Lenkiją beišvažiuojantį automobilį „Mercedes-Benz“ prancūziškais numeriais. Jį vairavo 33-ejų armėnų tautybės Prancūzijos pilietis. Kartu važiavo 31-erių leidimą gyventi Prancūzijoje turintis vyras, irgi armėnų tautybės. Visi užsieniečių dokumentai buvo tvarkingi.

Automobiliu keliavo dar vienas vyras. Jis teturėjo prieglobsčio Lietuvoje prašytojo dokumentą. Paaiškėjo, kad tai – 50-metis Armėnijos pilietis. Kai jis Lietuvoje pasiprašė prieglobsčio, buvo apgyvendintas VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje ir turėjo sulaukti sprendimo dėl prieglobsčio suteikimo ar prašymo atmetimo. 

Prieglobsčio prašytojai turi teisę parai išeiti iš URC ir judėti Lietuvos teritorijoje. Ja armėnas pasinaudojo ir, kaip paaiškėjo, pabandė išvykti iš Lietuvos į Vakarų Europą, pranešė  VSAT. 

Jį gabenusiems dviem užsieniečiams Varėnos rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Visus tris sulaikytuosius pasieniečiai uždarė į areštinę. 

Vilnius, lapkričio 28 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode