SSC

Vėjo jėgainės šiemet pagamino beveik 30 proc. daugiau elektros

Asociacijos direktorius Aistis Radavičius teigia, kad pirmasis pusmetis buvo ypač sėkmingas vėjo energetikai. 

„Vyravę vėjuoti orai jėgainėms leido pasiekti išties gerų rezultatų, tarp kurių – ir visų laikų rekordas: kovo mėnesį vėjo elektrinių parkai pagamino net 174 GWh elektros energijos, o tai yra net 78 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Palyginti vėjuoti orai išsilaikė ir balandį, ir gegužę“, – pranešime sako A. Radavičius. 

Anot jo, vėjo elektrinės apsukas pastebimiau sulėtino tik birželį, kai pagamino beveik 73 GWh elektros – kiek mažiau nei pernai tuo pat laiku. 

Pasak asociacijos, mažesnės gamybos apimtys vasarą yra įprastas reiškinys, kadangi stipriausi vėjai būdingi būtent pirmam ir paskutiniam metų ketvirčiui. 

Lietuvoje šiuo metu veikia 23 vėjo jėgainių parkai, jų bendra galia siekia 480 MW. Kartu su mažosiomis vėjo elektrinėmis iš viso instaliuota 539 MW galios elektrinių. Pernai parkai pagamino 1,1 teravatvalandės (TWh) elektros, arba apie 10 proc. galutinio šalies elektros poreikio.

Vilnius, liepos 30 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode