SSC

Papua Naujojoje Gvinėjoje įvyko 7,2 balo gilus žemės drebėjimas

Drebėjimo, įvykusio 7 val. 19 min. vietos (0 val. 19 min. Lietuvos) laiku, židinys buvo 127 km gylyje, o epicentras – maždaug už 30 km nuo Bulolo misto, nurodė JAV Geologijos tarnyba (USGS). Jie taip pat buvo juntami sostinėje Port Morsbyje, esančiame maždaug už 250 kilometrų.

Pasak pareigūnų, kol kas nebuvo pranešimų apie kokią nors didelę žalą, o dėl didelio drebėjimo židinio gylio cunamių grėsmė neiškilo.

Bulole esančio viešbučio „Pine Lodge“ darbuotojai sakė, kad padaryta labai nedidelės žalos nuo stalų ir lentynų krintant daiktams, bet nenutiko nieko rimčiau.

Lajės mieste, esančiame daugiau kaip už 100 km, gyventojai sakė, kad požeminiai smūgiai nuvartė daiktų nuo lentynų ir darbo stalų, o kai kur dingo elektra.

Jungtinių Tautų duomenimis, 50 km spinduliu aplink epicentrą gyvena apie 110 tūkst. žmonių.

Port Morsbyje įsikūręs Nacionalinis nelaimių valdymo biuras nurodė, kad kol kas negauta pranešimų apie žalą, bet gali praeiti laiko, kol bus surinkta informacija iš įvykio zonos.

Pernai vasarį šalies kalnuotą regioną supurtė 7,5 balo seisminiai smūgiai, sugriovę namų ir sukėlę žemės nuošliaužų. Tąsyk žuvo mažiausiai 125 žmonės.

Įvykio mastas tąsyk paaiškėjo tik po kelių dienų, nes Papua Naujojoje Gvinėjoje ryšiai ir infrastruktūra prastai išvystyti.

Sala priklauso Ramiojo vandenyno „Ugnies žiedui“, pasižyminčiam dideliu seisminiu ir vulkaniniu aktyvumu.

Port Morsbis, gegužės 7 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode