Lietuva nesunkiai įveikė Kosovą

Pirmadienio vakarą, Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė tęsė kovas 2019 metų pasaulio krepšinio čempionato atrankoje, kur susitiko su Kosovo rinktine. Visas rungtynes pirmavusi Lietuvos vyrų rinktinė rungtynes laimėjo rezultatu 106:50 (28:19; 20:8; 26:12; 32:11).

Eimantas Bendžius pirmajame kėlinyje pataikė šešis tritaškius iš šešių. Iš viso per devynias minutes surinko 20 iš 28 visos komandos pelnytų taškų. Lietuvos vyrų rinktinė po pirmojo ketvirčio įgijo devynių taškų pranašumą 28:19.

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė didino pranašumą, laimėdama kėlinį 20:8, o pailsėti išėjo esant rezultatui 48:27. Lietuvos vyrų rinktinė per pirmuosius du kėlinius iš trijų taškų zonos atakavo 50% taiklumu (9/18), iš dviejų taškų zonos 73 procentų taiklumu (8/11). Puikiai rinktinėje debiutavo Laurynas Birutis, kuris per pirmus du kėlinius atkovojo 5 kamuolius ir blokavo vieną varžovų metimą.

Antroje rungtynių pusėje Lietuvos vyrų rinktinė vedama Ado Juškevičiaus ir L.Biručio įgijo 35 taškų persvarą.

Paskutinis ketvirtis liko tik formalumas. Lietuvos vyrų rinktinė per penkias kėlinio minutes pelnė 15 taškų, kai tuo tarpu svečiai savo pirmuosius taškus šiame kėlinyje pelnė tik ketvirtąją minutę.

Lietuva – Kosovas 106:50 (28:19, 20:18, 26:12, 32:11).

Lietuva: Eimantas Bendžius 22, Rokas Giedraitis 18, Martynas Echodas 12 (8 atk. kam.), Marius Grigonis ir Adas Juškevičius po 11, Edgaras Želionis 10, Arnoldas Kulboka 9, Laurynas Birutis 8, Mindaugas Girdžiūnas ir Evaldas Kairys po 2, Vaidas Čepukaitis 1, Žygimantas Janavičius taškų nepelnė.

Kosovas: Shawnas Jonesas 23, Gezimas Morina 8, Erjonas Kastrati 7, Jarenas Sina 4, Lisas Shoshi ir Albanas Veseli po 3.