Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro (Nikolas Maduras) iš Karakaso skraidančioms oro bendrovėms liepė už kurą mokėti prieštaringai vertinama šalies kriptovaliuta „petro“, kuriai jis žada įkvėpti naują gyvybę.

„Liepiu visą kurą, kurį PDVSA parduoda tarptautiniais maršrutais skraidantiems lėktuvams, nuo šiol parduoti tik už „petro“, – pareiškė socialistų lyderis metinėje kalboje Nacionalinėje Steigiamojoje Asamblėjoje, kurią jis pats įkūrė kaip priešpriešą opozicijos kontroliuojamai Nacionalinei Asamblėjai.

N. Maduro taip pat nurodė, jog už valstybinių dokumentų, įskaitant pasus, išdavimo paslaugas taip pat turi būti mokama šalies kriptovaliuta, kurią Jungtinės Valstijos yra uždraudusios, o kai kurios rizikos vertinimo agentūros yra pavadinusios suktybe.

Prezidentas pareiškė, jog „petro“ taip pat bus naudojama prekyboje nafta, o ateityje – mokesčių mokėjimui ir sąskaitų už komunalines paslaugas apmokėjimui.

Kriptovaliuta „petro“, kuri yra užtikrinta milžiniškomis Venesuelos naftos atsargomis, buvo įvesta 2018 metais kaip būdas apeiti JAV paskelbtas sankcijas ir išspręsti nuolatinio likvidumo trūkumo problemą.

N. Maduro nori, kad šalies gyventojai plačiai naudotų virtualiąją valiutą atsiskaitymams, tačiau dauguma žmonių neturi supratimo, kaip ją naudoti.

Rizikos vertinimo svetainės, kaip antai „icoindex.com“, Venesuelos kriptovaliutą vadina suktybe.

Nors „petro“ nepavyko pelnyti investuotojų pasitikėjimo, kitos kriptovaliutos Venesueloje sulaukė didžiulio populiarumo kaip apsauga nuo hiperinfliacijos.

N. Maduro gruodį nurodė valstybės tarnautojams ir pensininkams išmokėti papildomas išmokas valstybine kriptovaliuta. Tačiau ekspertai pareiškė, jog šie virtualieji pinigai buvo greitai iškeisti į bolivarus, o po to – į kitas valiutas.

Vyriausybė praėjusią savaitę blokavo „petro“ keitimą į bolivarus.

N. Maduro nenurodė, ar už kurą Karakaso oro uoste Venesuelos kriptovaliuta teks mokėti tik šalies bendrovėms, ar ir tarptautiniams oro vežėjams.

Karakasas, sausio 15 d. (AFP-„Interfax“-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode