SSC

 

Naujuoju Australijos premjeru penktadienį buvo išrinktas šalies iždininkas Scottas Morrisonas (Skotas Morisonas), pranešė televizijos ABC ir „Sky News“.

Jis įveikė įtakingą konservatyvių pažiūrų buvusį vidaus reikalų ministrą Peterį Duttoną (Piterį Datoną), kuris išvakarėse pareiškė esąs tikras, kad jau užsitikrino pakankamai balsų, kurių reikia atimti iš Malcolmo Turnbullo (Malkolmo Ternbalo) Liberalų partijos vairą.

S. Morrisonas, M. Turnbullo sąjungininkas, buvo išrinktas 45 balsais prieš 40.

Dėl partijos lyderio ir Australijos premjero posto varžėsi ir Užsienio reikalų ministrė Julie Bishop (Džuli Bišop), tačiau ji iškrito dar pirmame balsavimo ture.

Prieš balsavimą M. Turnbullas pranešė gavęs peticiją, kurioje buvo sakoma, kad jis prarado daugumos paramą savo Liberalų partijoje, todėl būtina išrinkti naują lyderį.

„Man ką tik įteikė prašymą sušaukti Liberalų partijos parlamento posėdį. Ant jo yra 43 parašai“, – parašė M. Turnbullas socialiniame tinkle „Twitter“.

Sidnėjus, rugpjūčio 24 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode