Valstybinė ligonių kasa nupirko 24 tūkst. papildomų vakcinų nuo gripo

„Džiugu, nes pavyko operatyviai surinkti realų papildomą vakcinų poreikį, suderėti su tiekėju ir per trumpą laikotarpį pristatyti į Lietuvą“, – teigė ji.

Pranešama, kad šios vakcinos jau pasiekė Lietuvą ir bus pristatomos toms gydymo įstaigoms, kurios pateikė prašymus dėl papildomo vakcinų kiekio.

Praėjusią savaitę Valstybinė ligonių kasa pranešė, kad ieškoma galimybių nupirkti papildomų vakcinos dozių rizikos grupėms priklausantiems žmonėms vis aktyviau skiepijantis nuo gripo.

Šiemet Valstybinė ligonių kasa naujam gripo sezonui jau buvo nupirkusi beveik 13 tūkst. daugiau gripo vakcinos dozių nei pernai.

Iš viso 2019-2020 metų gripo sezonui už beveik 900 tūkst. eurų nupirkta daugiau nei 144 tūkst. keturvalentės vakcinos dozių, skirtų rizikos grupėms.

Šiuo metu nemokamai skiepytis nuo gripo gali 65-erių ir vyresni žmonės, nėščios moterys, taip pat visi sergantieji lėtinėmis ligomis, gyvenantieji socialinės globos ir slaugos įstaigose bei medikai.

ULAC duomenimis, 2018-2019 sezono metu nustatytas 49 661 gripo atvejis, mirė 26 žmonės. Valstybės lėšomis pasiskiepijo kiek daugiau nei 129 tūkst. gyventojų, savo lėšomis – kiek daugiau nei 29 tūkst. žmonių.

Vilnius, gruodžio 2 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode