Ant sostinės Žaliojo tilto iškils nauja laikina instaliacija

 Ant sostinės Žaliojo tilto kitą savaitę iškils nauja laikina instaliacija – Donato Norušio kūrinys „Šeima“, ketvirtadienį pranešė Vilniaus savivaldybė.

Menininko kūrinys daugiau nei pusmečiui pakeis nuo balandžio ant tilto stovėjusias keturias vėjarodes, sukurtas menininkų Sauliaus Paukščio ir Šarūno Arbačiausko.

Tiek naujasis, tiek ir ankstesnis kūriniai yra laimėję savivaldybės skelbtą konkursą. Jie statomi 2015-aisiais nuo tilto nukeltų sovietinių skulptūrų vietoje.

Pasak savivaldybės, D. Norušis analizuoja šeimos santykį su miestu, pateikdamas savitas stiprias tradicijas turinčio šeimos termino apibrėžimą.

Kūrinys pagamintas iš geležies, betono, plastiko ir medžio. Pasak autoriaus, šios medžiagos pasirinktos siekiant atkartoti supančią urbanistinę aplinką.

„Žmonių atvaizdas tarp šių elementų kuria pasakojimus, kurie skirtingi, priklausomai nuo to, kaip kiekvienas žvelgia į šį kūrinį, kokia yra žvelgiančiojo patirtis. Taip kviečiu apmąstyti situaciją, kuomet sąlyginai mažame plote gali egzistuoti visiškai kitokios tos pačios aplinkos patirtys, kurias gali skirti tik geležinkelio linija, laiptinė ar kita infrastruktūros detalė“, – apie savo instaliaciją „Šeima“ pasakoja autorius.

Kairėje Neries krantinės pusėje, ant vieno postamento iškilsiančios instaliacijoje bus ir saulės kolektoriai, kurie kartu su kitais elementais simbolizuos miesto aplinką, jos daromą įtaką šeimai tiek fiziologine, tiek filosofine prasme. 

Instaliacijos aukštis sieks iki 3 metrų, elektros energiją ji surinks iš įmontuotų saulės kolektorių, kurie kartu su visais elementais bus pritvirtinti prie betoninio pagrindo. Prireikus dalis energijos, reikalingos instaliacijos apšvietimui, žiemos metu bus gaunama iš miesto.

Šiemet Žaliojo tilto laikinoms instaliacijoms sostinė skyrė daugiau kaip 28 tūkst. eurų.

Daugiau nei 60 metų ant Žaliojo tilto Vilniuje buvusios sovietinės skulptūros, vaizduojančios kareivius, darbininkus, valstiečius ir studentus, nukeltos 2015-ųjų liepą.

Autorius: Ignas Jačauskas

Vilnius, rugsėjo 5 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode