UAB „Mažeikių vandenys“ atstovai sulaikyti teisėsaugos (dar papildytas)

Nepatvirtintais duomenimis šiandien, vasario 26 d., Mažeikių rajono savivaldybei priklausančioje įmonėje UAB „Mažeikių vandenys“ lankėsi teisėsaugininkai. Sulaikyti keli asmenys, tarp jų – įmonės vadovas. 

Teisėsauga pareiškė įtarimus „Mažeikių vandenų“ vadovui dėl kyšio ėmimo

Vykstant ikiteisminiam tyrimui dėl galimos korupcijos įmonėje „Mažeikių vandenys“, teisėsauga sulaikė ir pareiškė įtarimus dėl kyšio ėmimo šios savivaldybės įsteigtos įmonės direktoriui Vytautui Mažeikiui.

Jis taip pat įtariamas didelės vertės svetimo turto pasisavinimu ir iššvaistymu bei piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos sau bei kitiems asmenims, antradienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Įtarimai dėl kitų nusikaltimų pareikšti ir dar trims „Mažeikių vandenyse“ vadovaujančias pareigas užimantiems darbuotojams. Du iš jų taip pat sulaikyti.

STT pareigūnai pirmadienį atliko kratas bendrovės patalpose ir V. Mažeikio namuose.

„Tiriamos aplinkybės dėl bendrovėje galimai apgaulingai vestos buhalterinės apskaitos, dokumentų klastojimo ir pasisavinto bei iššvaistyto didelės vertės svetimo (įmonės) turto“, – rašoma tarnybos pranešime.

Teisėsauga įtaria, kad „Mažeikių vandenys“ ir Mažeikių rajono savivaldybė galėjo patirti apie 40 tūkst. eurų žalą.

V. Mažeikis yra Socialdemokratų partijos narys, anksčiau jis dirbo Mažeikių rajono savivaldybės taryboje, yra dalyvavęs Seimo rinkimuose.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

STT yra nustačiusi korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų ir kitų savivaldybių vandens tiekimo bendrovėse.

STT Kauno valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl korupcinio pobūdžio nusikaltimų „Dzūkijos vandenyse“, o tirta byla dėl korupcinių nusikaltimų „Kauno vandenyse“ šiuo metu yra nagrinėjama teisme.

Taip pat STT Panevėžio valdybos tirtose bylose dėl korupcinių nusikaltimų teismai jau yra pripažinę kaltais „Kupiškio vandenų“ ir „Aukštaitijos vandenų“ buvusius vadovus. (Vilnius, vasario 27 d. (BNS).

Esą nustebę

Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys „Būdui žemaičių“ teigė apie pareikštus įtarimus žinantis tiek, kiek rašoma spaudoje. Kokių veiksmų imsis dėl V. Mažeikio, A. Tenys teigė Savivaldybė spręsianti, kai gaus nurodymą iš STT: ar jis nuo pareigų turi būti nušalintas ar jam bus leidžiama toliau vadovauti. „Mano manymu, V. Mažeikis nuo pareigų turėtų būti nušalintas, bent kol baigsis tyrimas“, – sakė A. Tenys bei pridūrė: „Jei tik bus koks tyrimas Savivaldybėje, mes pateiksime visus dokumentus, neturime ko slėpti.“

„Toks įvykis sukrėtė visą Savivaldybę ir mane, nes nieko nenujaučiau ir jokių įtarimų neturėjau, – „Būdui žemaičių“ sakė Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius. – Vakar tik apie pietus neoficialiai išgirdau, kad yra suimtas įmonės vadovas ir vadovaujančias pareigas užimantys darbuotojai.“ Pasak B. Kryžiaus, toks įvykis ne tik kad ateityje pakenks Savivaldybės įvaizdžiui, bet jau pakenkė: „Jeigu bus kokios nors sąsajos su Savivaldybe, mes tikrai pasiruošę bendradarbiauti su tyrimą atliekančiomis institucijomis.“

B. Kryžius informavo, kad antradienį buvo pasikvietęs valdybos pirmininką, kartu atvyko ir vienas iš įtariamųjų „Mažeikių vandenys“ direktoriaus pavaduotojas plėtrai Bernardas Juškevičius, kuris pirmadienį vakare buvo paleistas. „Jis nieko neatskleidė, tik pasakė, kad yra įtariamasis. Aš, kaip vienas iš Savivaldybės vadovų, privalau užtikrinti tolimesnę įmonės veiklą, darbą, todėl pavedžiau valdybai pagalvoti paskirti eiti vadovo pareigas kitą „Mažeikių vandenys“ direktoriaus pavaduotoją gamybai Algį Kozlovą. Dabar lauksime sulaikymo pabaigos ir spręsime, ar V. Mažeikis toliau galės eiti direktoariaus pareigas. Mano manymu, esant tokiem rimtiems įtarimams, V. Mažeikis neturėtų eiti vadovo pareigų kol nebus baigtas tyrimas. Tai jau tikrai nebėra atstistatydinimo, o nušalinimo klausimas“, – kalbėjo B. Kryžius.

 

 

 

Bus papildyta.

Budas.lt informacija

 

 

 

Komentarai  

0 #10 to jo 2018-02-27 19:11
Cituoja jo:
gerai,kad pradėjo judinti ,reikia ir šilumos tinklus pajudinti,nes namuose yra įrengti automatiniai šilumą reguliuojantys prietaisai ,kurie reguliuoja šilumą pagal oro temperatūrą,bet pav Ventos 35 name viena PONIA,kuri pati sakė,kad "DARO BIZNĮ" reguluija šilumą ir atsuka tiek,kad net ranka negalima prisiliesti,ir tai daro su Mažeikių butų ūkio žinia,žmonės skundžiasi,kad ji gyvendama kitoje laiptinėje lankosi jų laiptinėje ,nežinia kas jai parūpino raktą,ir reguliuoja šilumą ,ir girdėjau ,kad butų ūkis turi visuose namuose "SAVO ŽMONES" ,kurie jiems talkina.o jie jiems ATSILYGINA, gal kas nors susidomės

Kokias cia dar nesamones kliedi?? Zmones visai jus padorumo neturite dziaukites, kad zmones dirba del jusu, o tu cia kazkokiom erezijom uzsimineji ar bent pats ar pati supratai ka parasei??? Visuose namuose sildymas reguoja nuo lauko temperaturos o tu is tos ventos 35 cirkininke nebenusisnekek.
Cituoti
0 #9 jo 2018-02-27 13:37
gerai,kad pradėjo judinti ,reikia ir šilumos tinklus pajudinti,nes namuose yra įrengti automatiniai šilumą reguliuojantys prietaisai ,kurie reguliuoja šilumą pagal oro temperatūrą,bet pav Ventos 35 name viena PONIA,kuri pati sakė,kad "DARO BIZNĮ" reguluija šilumą ir atsuka tiek,kad net ranka negalima prisiliesti,ir tai daro su Mažeikių butų ūkio žinia,žmonės skundžiasi,kad ji gyvendama kitoje laiptinėje lankosi jų laiptinėje ,nežinia kas jai parūpino raktą,ir reguliuoja šilumą ,ir girdėjau ,kad butų ūkis turi visuose namuose "SAVO ŽMONES" ,kurie jiems talkina.o jie jiems ATSILYGINA, gal kas nors susidomės
Cituoti
+2 #8 Seniai reikejo 2018-02-27 13:19
Gerai dirba organizacijos, pradejo nuo
mokyklu, dabar jau rimtesnius ima. Nepamirskite mokyklu, ten dar ne visi darbai atlikti!
Cituoti
+10 #7 Vilte 2018-02-27 11:08
kostiumuoti,issilavine vagys kiekviename miestelyje,rajone.....nekeista,kad musu zmonems cia nemoka normalaus atlyginimo ........reiktu tirti visas savivaldybes ir.............manau tik reikia noro ir visiems butu gera gyventi,nereiktu ne uzsienio,visi gyventumeme su savo seimomis,savo namuose!
Cituoti
-1 #6 KITS 2018-02-27 10:44
Kas kiti sulaikytieji?
Cituoti
+4 #5 chi 2018-02-27 10:02
Visus socdemus i cypę
Cituoti
+4 #4 Jurgis 2018-02-27 10:00
Tuo pačiu ir "Šilumos tinklų"direktorių prigriebt reiktų, betvarkė tose Mažeikiuose,ranka ranką..Prisivogę..iki begalybės.
Cituoti
0 #3 www.lrt.lt 2018-02-27 09:52
direktoriui Vytautui Mažeikai pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir iššvaistymo bei piktnaudžiavimo siekiant turtinės naudos sau bei kitiems asmenims.
Cituoti
+15 #2 jonas 2018-02-27 08:50
Jeigu dėl korupcijos, manau būtų galima sulaikyti visas savivaldybės įmones su savivaldybe priešakyje.
Cituoti
-1 #1 Mantas 2018-02-27 06:17
uz ka sulaikomi ?
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode