Mato mirties metinės. Ar išmokome susitelkti?

 

Savaitgalį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) tinklapyje paskelbtas „Ministro žodis“ apie prieš metus įvykusią Matuko tragediją sulaukė prieštaringos visuomenės reakcijos.

„Matukas – ne vienintelis vaikas, kuris žūva tragiškomis smurtinėmis aplinkybėmis, bet jis – šios baisios tragedijų virtinės simbolis. Daugiau tokių tragedijų nebegali būti!“ – kreipimesi teigė ministras Linas Kukuraitis.

Prie pranešimo pateikta nuotrauka, kurioje ministras Linas Kukuraitis su gėlėmis prie Matuko kapo. Vakar Linas Kukuraitis spaudos konferencijoje teigė atsiprašantis, jei ši situacija ką nors įskaudino. Jis pripažino, jog ant Matuko kapo padėtos gėlės buvo pirktos iš reprezentacinių, o ne iš asmeninių lėšų.

Seimo narė Aušra Maldeikienė savo „Facebook“ paskyroje pažėrė kritikos dėl tokios SADM viešųjų ryšių akcijos.

„Kukuraitis yra ir fariziejus, ir labai ciniškas žmogus. Norėdamas apsiginti nuo visai logiškos kritikos jis grubiai pakišo net savo vaikus, kurie turėjo jį apginti nuo politinės kritikos. Jis nėra nei vyras, nei tėvas. Turėti vaikų, net labai daug, nereiškia būti tėvu.

Bet baisiausias dalykas yra jo ryšių su visuomene verksnė, kuri skaitytojus laiko vaiku darželiu“, – rašė Aušra Maldeikienė.

Seimo narys Gintautas Paluckas, reaguodamas į situaciją, vakar savo socialiniame tinkle rašė:

„Vakar (sausio 28 d. – red. past.) tyčia nieko nerašiau, kad praeitų pirminė, natūrali ir, turbūt, teisinga „WTF“ reakcija.

Šiandien jau kitaip žiūriu į šitą reikalą. Ir gaila, ir apmaudu.

Lino kaip žmogaus truputį gaila, nes jis labai stengiasi, bet plaukia ne savo vandenyse.

„Daugiau tokių tragedijų nebegali būti“ – blogiausia, ką ministras šiame kontekste galėjo pasakyti.

Šie žodžiai nėra tiesiog bereikšmiai. Juose užprogramuotas pyktis, nepasitikėjimas ir neviltis ateičiai.

Kiekvieną kartą, kai nutiks nelaimė (o jos, deja, gyvenime nutinka), ši nuotrauka ir žodžiai žmonių sąmonėje išlįs vėl ir vėl. Kaip politikų veidmainystės ir bejėgiškumo simbolis.“

Kitokios nuomonės yra Seimo narys Tomas Tomilinas. Pasak jo, ministro puolimas nėra adekvatus situacijai.

„Viešas puolimas prieš ministrą atrodo dirbtinis. Neapleidžia nuojauta, kad Matas rūpi tik ministrui. Nes užpulta buvo iš tiesų Gabija. Nes ją lengva pulti. Dėl klaidelių. Nes silpna. Silpną visada spardo. Bet nesvarbu. Gal veltui fotografavo. Ir ministras atsiprašė. Nes labai kaltas.

Ministras kaltas, kad kiekvieną penktadienį praleidžia vis kitoje savivaldybėje ir tiesiogine to žodžio prasme įtikinėja merus ir tarybas vykdyti MATO reformą. Pats kartu važiavau į Visaginą. Mačiau, kaip ministras gyvai bendrauja su tais, kas jo sprendimus turi įgyvendinti, kas turi tiesioginį kontaktą su žmonėmis, skurdu, smurtu, vaikais. Ministras taip jau pusę Lietuvos apvažiavo. Tai stipri valia ir tikros reformos tikras įgyvendinimas. Bet kritikams tai dzin, jie nežino nieko apie tai. Jie neskaito Gabijos pranešimų apie tai. Jie visada teisūs, o ministras kaltas.

Ministras kaltas, nes per metus jo asmeninių pastangų dėka centralizuota Vaiko teisių sistema. Tai, kas nebuvo padaryta per socialdemokratų, konservatorių ir kitų kadencijas, padaryta dabar. Prisidėjo Šakalienė ir Majauskas, bet padaryta LINO rankomis. Bemiegėmis naktimis. Dėl vaikų. Ir dėl MATO.

Ministras kaltas, nes važiavo pas MATUKĄ į ligoninę, kai jis merdėjo, po to kalbėjo su visiems žinomu vaikų gydytoju, o metų minėjimo dieną, praeitą savaitę eilinio vizito į Radviliškį metu užsuko į kapines. Ir to nenuslėpė. Taip, kaltas, kad nenumatė, jog nedraugai tai panaudos kaip progą išsityčioti iš jo patarėjos. Ne pirmą kartą. Galėjo numatyti. Kaltas. Tik aš gerai pažįstu LINĄ. Ir žinau, kad jis važiavo nuoširdžiai. Kaip ir pirmą kartą, kol MATAS buvo dar gyvas, taip ir dabar – pasimelsti. Nes LINAS tiki, kad MATO siela gyva. Ir tuo, ką daro“, – tvirtina Seimo narys Tomas Tomilinas.

Komentarai  

0 #1 JO 2018-10-29 14:48
Jau matome, kas liko iš Matuko reformos, blogiau, nei KGB laikais. Vaikai atimami iš normalių šeimų, sužalota vaikų 600 per metus. Kuo kalti vaikai , jei išvežami jie į nežinią ir iš baimės jie net apsišlapina. jų psichika sužalojama negrįžtamai visam gyvenimui, o smurtautojai lieka namie - savo įprastinėje vietoje? Vaiką išvežti - tai daug didesnis smurtas.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode