Ką reikštų gydytis be privalomojo sveikatos draudimo?

Dažnai privalomasis sveikatos draudimas vertinamas tik kaip prievolė, nė nesusimąstant apie jo užtikrinamas sveikatos paslaugų gavimo garantijas. Neapsidraudusiems šiuo draudimu, gydymo paslaugos pareikalautų išlaidų, kurių dydžio daugelis net neįsivaizduoja. Nebūnant draustiems reikėtų mokėti už kiekvieną medicinos paslaugą. Ne tik brangios, bet ir įprastos gydymo paslaugos daugeliui pacientų taptų neprieinamos dėl didelių išlaidų, kurios dabar apdraustiesiems yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.


 
Be privalomojo sveikatos draudimo
 
Neapsidraudusiam (neapdraustam) pacientui tektų mokėti už kiekvieną apsilankymą pas šeimos gydytoją, gydytojus specialistus ir gydymąsi ligoninėje. Be to, tokiam pacientui nebūtų galima išrašyti kompensuojamųjų vaistų. Daugeliui visuomenės narių dėl didelių išlaidų taptų neprieinama medicininė reabilitacija, rekomenduojama po sunkesnių ligų.
 
Pacientui susirgus už medicinines paslaugas tektų pačiam sumokėti šimtus, o sunkios ligos atveju –netgi tūkstančius eurų. Pavyzdžiui, už akies lęšiuko keitimo operaciją arba tonzilektomiją (anginos operacinį gydymą) reikėtų susimokėti daugiau nei 300 eurų. O klubo sąnario protezavimo paslaugų kaina gali siekti daugiau nei 2 700 eurų, neįskaičiuojant paties sąnario endoprotezo kainos.
 
„Kad sveikata būtų apdrausta privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), turi rūpintis kiekvienas žmogus. Juk niekada nežinai, kas nutiks. Todėl raginame visus Lietuvos gyventojus nepamiršti laiku mokėti PSD įmokas, kurios nuo šių metų liepos yra 34,20 euro, ir neleisti nutrūkti jų draustumui“, – dėmesį atkreipia Vilniaus teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Rolanda Jonuškienė.  
 
Jei žmogus neapsidraudęs PSD, jam nemokamai bus suteikta tik būtinoji medicinos pagalba. Už kitas paslaugas jis turės mokėti pats pagal nustatytus paslaugų įkainius.
 
Draudimo teikiamos galimybės
 
Apdraustiesiems PSD ne tik užtikrinamos gydymo paslaugos ir padengiamos kompensuojamųjų vaistų, medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidos, bet ir suteikiama galimybė pasinaudoti svarbiomis prevencinėmis sveikatos programomis. Jos padeda anksti diagnozuoti ligas ir padidina susirgusiųjų išgijimo tikimybę.
 
Lietuvos piliečiams draustumas PSD suteikia teisę pasinaudoti mediciniškai būtinomis, valstybės finansuojamomis sveikatos priežiūros paslaugomis, kai jie laikinai vieši bet kurioje iš 28 Europos Sąjungos valstybių, taip pat Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje. Šią apdraustojo teisę patvirtinanti Europos sveikatos draudimo kortelė yra išduodama nemokamai. Dėl jų įsigijimo į teritorines ligonių kasas nuolat kreipiasi gyventojai. Vien šių metų birželio mėnesį Vilniaus teritorinė ligonių kasa šių kortelių išdavė daugiau nei 10 000 vnt.  
 
Vilniaus TLK primena, kad apdraustuoju laikomas asmuo, už kurį mokamos arba kuris moka Sveikatos draudimo įstatymu nustatyto dydžio PSD įmokas. Draustumą PSD galima pasitikrinti interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt, skyrelyje „Pasitikrinkite savo draustumą privalomuoju sveikatos draudimu“ https://dpsdr.vlk.lt/PublicSearch.aspx.  
 
Galimybė sužinoti, kiek kainavo gydymas
 
Lietuvos gyventojai turi galimybę gauti išsamią informaciją apie jiems suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas, išrašytus kompensuojamuosius vaistus, sužinoti, kiek kainavo suteiktos medicinos paslaugos ir kiek už jas sumokėjo ligonių kasos. Ši informacija nemokamai pateikiama administracinių ir viešųjų elektroninių paslaugų portale Elektroniniai valdžios vartai (www.epaslaugos.lt).
 
Dėl informacijos apie suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas ir jų kainas pacientai taip pat gali kreiptis į ligonių kasas ir paprašyti duomenų suvestinių.
 
Jeigu kyla klausimų, į teritorinę ligonių kasą skambinkite šiais numeriais: 8 700  88888, (8 5)  212 0000,  rašykite el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba daugiau informacijos ieškokite interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt
 

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode