Britanijoje mirė nervus paralyžiuojančia medžiaga paveikta moteris

Didžiosios Britanijos policija sekmadienį pradėjo tyrimą dėl nužudymo, mirus moteriai, pietų Anglijoje paveiktai ta pačia nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, kuri keturiais mėnesiais anksčiau buvo panaudota prieš viena buvusį rusų dvigubą agentą per ataką, siejamą su Maskva.

Ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) sakė esanti „pasibaisėjusi ir sukrėsta“ 44 metų Dawn Sturgess (Don Sterdžes), trijų vaikų motinos, mirties. Premjerė taip pat pareiškė užuojautą jos šeimai.

D. Sturgess ir 45 metų Charlie Rowley (Čarlis Roulis) birželio 30-ąją buvo atvežti į ligoninę kritinės būklės iš Eimsberio miestelio, esančio netoli Solsberio, kur kovą Sovietų Sąjungoje sukurta medžiaga „Novičiok“ buvo apnuodytas buvęs Rusijos karinės žvalgybos pulkininkas Sergejus Skripalis ir jos duktė Julija.

Skripaliai kelias savaites praleido ligoninėje, bet galiausiai atsigavo.

Britanija ir jos sąjungininkės kaltina Rusiją mėginus nužudyti Skripalius, tačiau Maskva griežtai neigė turinti ką nors bendra su šiuo incidentu, išprovokavusiu aštrią tarptautinę diplomatinę krizę.

Policija nurodė, kad vadovausis įrodymais, bet patvirtino, kad pagrindinė tyrimo kryptis yra ryšys tarp incidentų Eimsberyje ir Solsberyje.

Vidaus reikalų ministras Sajidas Javidas (Sadžidas Džavidas) praeitą savaitę reikalavo Maskvos atsakymų ir tvirtino niekada nesutiksiantis, kad Jungtinė Karalystė taptų „nuodų sąvartynu“.

Rusija savo ruožtu apkaltino Britaniją „nešvariais politiniais žaidimais“.

Manoma, kad Eimsberyje britų poros nariai apsinuodijo palietę kažkokį „Novičiok“ užterštą daiktą. Spėliojama, kad šis daiktas galėjo būti talpa, kurioje buvo laikyt medžiaga, panaudota Skripaliams apnuodyti.

Tačiau policija ir sveikatos apsaugos pareigūnai tvirtina, kad grėsmė visuomenei išlieka maža.

Vienam policininkui praeitą savaitgalį blogai pasijutus buvo atlikti tyrimai dėl įtariamo mirtinos nervus paralyžiuojančios medžiagos poveikio, bet ši prielaida nebuvo patvirtinta.

Londonas, liepos 9 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode