Reklama 2

Audros Šveicarijos Alpėse aukų padaugėjo iki aštuonių

 

Šveicarijos policija antradienį pranešė, kad mirė šeštas asmuo iš Alpėse audros užkluptos slidininkų grupės, tad kartu su dviem kitoje vietoje žuvusiais alpinistais bendras aukų skaičius išaugo iki aštuonių.

Antradienio priešpietę "mirė šeštas asmuo. Velionė yra 52 metų bulgarė", sakoma pietinio Valė kantono policijos pranešime.

Kiti penki žuvusieji yra Italijos piliečiai, pridūrė policija.

Arolos regione Šveicarijos pietiniame Valė kantone Sekmadienį blogi orai netikėtai užklupo dvi keliautojų grupes, iš viso 14 žmonių. Jie bandė pasiekti 3 157 metrų aukštyje esantį Vinjeto kalnų namelį vadinamuoju Serpantino maršrutu. Tačiau dėl audros keliautojai buvo priversti praleisti šaltą naktį lauke, po atviru dangumi.

59 metų italas, 10 keliautojų grupės vedlys, užsimušė nukritęs kalnuose.

Pasak policijos atstovo Markuso Riederio (Markuso Ryderio), pirmadienį nuo hipotermijos mirė keturi kiti Italijos piliečiai - 45 ir 53 metų amžiaus asmenys, sraigtasparniais gelbėtojų atgabenti į ligoninę.

Ligoninėje antradienį tebebuvo gydomos 72 metų šveicarė, 56 metų prancūzė ir 43 metų italė. Policija nurodė, kad vieno iš šių moterų būklė sunki ir kelianti pavojų gyvybei.

Dar trys prancūzai, vokietė ir vienas italas dėl hipotermijos patyrė lengvų traumų.

Be to, policija nurodė, kad ryčiau nuo šios nelaimės vietos, Berno kantono Alpėse, pirmadienį buvo rasti dviejų 21 ir 22 metų alpinistų kūnai. Apie jų dingimą buvo pranešta sekmadienio vakarą, bet dėl blogų orų gelbėtojai negalėjo išvykti jų ieškoti.

Europoje pastaruoju metu orai greitai keičiasi dėl besigalinėjančių šalto ir kašto oro masių.

Ženeva, gegužės 1 d. (AFP-AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode