JAV pietryčius užklupo stiprios audros – pranešama apie viesulus ir apgadintus namus

 

JAV pietryčių valstijas pirmadienio vakarą užgriuvo galingos audros, sukėlusios tornadų, apgadinusios namų ir išvarčiusios medžių.

Meteorologai įspėjo, kad audros gali pakenkti daugiau nei 29 mln. žmonių. Paveiktam regionui gresia galingi viesulai, smarkūs vėjai ir kruša, kurios ledėkai gali būti teniso kamuoliukų dydžio.

Šiaurės Alabamos miestai pranešė apie nutrūkusį elektros energijos tiekimą, o Nacionalinė meteorologinė tarnyba patvirtino, kad Hantsvilio apylinkėse užregistruoti mažiausiai trys tornadai.

Alabamos Laimstouno apygardos šerifo tarnyba į internetą įkėlė nuotraukų, kuriose matyti be stogų likę namai ir iki pamatų nušluoti ūkiniai pastatai.

Kai kurie keliai buvo uždaryti dėl nugriuvusių elektros tiekimo linijų arba medžių, sakė tarnyba, tačiau apie sužeistuosius pranešta nebuvo.

Džeksonvilio valstijos universiteto sporto direktorius vėlyvą pirmadienį sakė, kad nuo audrų smarkiai nukentėjo studentų miestelis.

„Galiu patvirtinti, kad buvo sugadintas Pito Metjuso koliziejaus stogas, tačiau arena nėra visiškai sunaikinta“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Gregas Seitzas (Gregas Zeicas).

Kai kurios šiaurės Alabamos ir rytų Tenesio teritorijos pirmadienio naktį buvo įspėtos dėl viesulų grėsmės. Nacionalinė meteorologinė tarnyba perspėjo, kad audroms judant rytų kryptimi tornadų gali kilti ir šiaurės Džordžijoje.

Anot meteorologų, šios audros itin pavojingos, nes vienu metu gali susidaryti keletas tornadų, o kai kurie iš jų gali būti labai smarkūs.

Viena meteorologijos tarnyba taip pat įspėjo, kad gali iškristi net 7,5 cm skersmens krušos ledėkų, o vėjo gūsių greitis gali siekti 115 km per valandą.

„Yra reali galimybė, kad kils stiprių arba niokojančių, toli galinčių nuslinkti tornadų“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Alabamos valstijos meteorologas Jimas Stefkovic (Džimas Stefkovičius).

Alabamos ekstremalių situacijų valdymo agentūros vykdomasis direktorius Jeffas Smithermanas (Džefas Smitermanas) paskelbė aukštesnio lygio pavojų ir laikinai padidino agentūros darbuotojų skaičių.

Šios audros yra pirmas atvejis šiais metais, kai Alabamos valstiją užklupo ekstremalūs orai.

Tenesio centrinėje dalyje mokyklos, net įsikūrusios toli į pietus esančios Birmingame, darbą baigė anksčiau. Buvo tikimasi, kad mokiniai ir darbuotojai spės sugrįžti namo iki audros pradžios.

Apie audrų pavojų buvo pranešta likus dienai iki oficialios pavasario pradžios.

„Tai yra šių metų įspūdingiausia situacija“, – sakė Nacionalinės meteorologijos tarnybos specialistas Kurtas Weberis (Kurtas Veberis).

„Negalime atmesti galimybės, kad dabar į rytus nuo 65-ojo valstijų greitkelio kils smarkus viesulas su visomis pasekmėmis. Tikiuosi, kad to neatsitiks, tačiau tokia galimybė yra“, – pridūrė jis.

Meteorologas įspėjo, kad gali kristi nuo golfo iki teniso kamuoliukų dydžio krušos ledėkai, galinti padaryti rimtos žalos pastatams ir automobiliams.

„Tai yra diena, kai vertėtų, esant galimybei, palikti mašiną garaže“, – sakė K. Weberis.

Alabamos gubernatorė Kay Ivey (Kei Aivi) paragino valstijos gyventojus laikytis saugos planų ir evakuotis į slėptuves.

„Padėtį vertiname rimtai. Ekstremalūs orai nenuspėjami – taigi, labai svarbu, kad būtume iš anksto pasiruošę“, – sakė K. Ivey.

Alabamos universitetas pirmadienį užsidarė nuo 18 val. 30 min. vietos laiku iki vidurnakčio (antradienį nuo 1 val 30 min. iki 7 val. Lietuvos) laiku.  Buvo atšauktos paskaitos ir popaskaitiniai renginiai, uždarytos bibliotekos, o studentų miestelyje atsidarė slėptuvės.

Atlanta, Džordžija, kovo 20 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode