Italijos valdančioji partija pripažino pralaimėjusi rinkimus

 

Italijos valdančioji centro kairioji Demokratų partija pirmadienį pripažino patyrusi „aiškų pralaimėjimą“ visuotinius rinkimus, kai prognozės parodė, kad ji liks trečia.

„Tai mums labai aiškus pralaimėjimas“, – po sekmadienį vykusio balsavimo žurnalistams sakė žemės ūkio ministras Maurizio Martina (Mauricijus Martina).

„Matome, kad rezultatai nepateisins mūsų lūkesčių... Mums tai labai aiškiai neigiamas rezultatas“, – pridūrė jis.

Prognozuojama, kad Demokratų partijos vadovaujama centro kairioji koalicija surinks tik 23,1 proc. balsų. Tuo metu triskart premjero poste dirbusio Silvio Berlusconi (Silvijaus Berluskonio) vadovaujamam pagrindiniam dešiniųjų aljansui prognozuojama surinkti 35,5 proc. balsų, o prieš isteblišmentą nusistačiusiam i populistiniam Penkių žvaigždučių judėjimui (Movimento Cinque Stelle, M5S) – 32,5 procento.

„Rinkėjai pasisakė labai aiškiai ir nepaneigiamai. Populistai laimėjo, o Demokratų partija pralaimėjo, – savo „Facebook“ žinutėje rašė vienas iš šios partijos deputatų Andrea Marcucci (Andrėja Markučis). – Partija palieka Italija su daug geresniais (ekonomikos) rezultatais negu buvo anksčiau. Pradėsime iš naujo opozicijoje.“

Naujienų agentūra AGI nurodė, kad Demokratų partijos lyderis Matteo Renzi (Matėjas Rencis) dabar svarsto galimybę atsistatydinti. Anksčiau jis tvirtino, kad nesitrauks, net jeigu jo partija pralaimės.

Roma, kovo 5 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode