Reklama 2

R. Adomaitienę nuo parolimpinės bronzos skyrė vienas centimetras

Lietuvė moterų T38 grupės šuolių į tolį rungties finale buvo per plauką nuo bronzos. R.Adomaitienė geriausiu – trečiuoju – mėginimu nušoko 4,52 metro (4,30 – 4,50 – 4,52 – 4,45 – 4,43 – 4,42) ir užėmė ketvirtą vietą. Lietuvę nuo trečios pozicijos ir bronzos medalio skyrė vos 1 centimetras. Jį iškovojo 4,53 m nušokusi lenkė Anna Trener-Wierciak.

Čempionės titulą iškovojo kinė Junfei Chen, nušokusi 4,77 m ir pagerinusi asmeninį rekordą. Sidabras atiteko Australijos ir Okeanijos žemyno rekordą pagerinusiai australei Taylor Doyle (4,62 m).

„Aš dariau viską, ką galėjau šiuo momentu. Man taip yra gerai. Man tiktai gaila jūsų, draugų, pažįstamų, kad jūs visi tikėjotės. Aš tiek dirbau visą vasarą – kiekvieną dieną treniruotės. Galvojau, kojas pakratysiu. Bet gi reikia ruoštis parolimpinėms. Aš negaliu kiekvienose varžybose daryti asmeninių rekordų“, - iškart pasibaigus varžyboms sakė R.Adomaitienė.

„Kinė išlindo tik parolimpinėse. Taip, ji gražiai nušoko, bet tai tu dalyvauk visus keturis metus varžybose, o ne prieš parolimpines išlįsk. Kinės pagrindinis privalumas – jos greitis. Pažiūrėkite – visos trys laimėjusios yra mažytės, greitos, o mes – kaip antilopės. Jos iš greičio kiek nulekia, tiek nušoka. Šuolį į tolį lemia ne rankų ar dubens technika, o greitis. Jos – sprinterės, net su sprinto startukais šoko“, - šviežiais varžybų įspūdžiais dalinosi R.Adomaitienė.

R.Adomaitienę treniruoja jos mama Algina Marija Vilčinskienė.

„Jau žinau, ką man sakys mama, bet aš jai sakau: „tu sakyk ką nori, aš vis tiek tave myliu“. Man mama tiek daug atidavė, kad turbūt nė viena mama nėra tiek įdėjusi. Išėjo, kaip išėjo. Aišku, būtų labai malonu, jeigu užkabintų medalį, bet aš dariau 100 procentų, o jeigu to vieno centimetro nepridėjo iš viršaus, tai nepridėjo“, - tikėjimo pilna R.Adomaitienė.

Moteris pasakojo, kad kai esi pripratusi treniruotis viena, parolimpinių varžybų metu sunkiausias yra laukimas, kol visos dalyvės atliks šuolį ir vėl ateis tavo eilė.

„Aš viską dariau mintinai. Šuolis į tolį – man tai yra įaugę į kraują. Aš nieko negalvojau. Ten apie galvojimą nėra kalbos. Gali įsibėgėjimo metu kažkiek pridėti ar atimti – aš pataikiau gražiai visus žingsnius, o po to jau šuolis, kritimas... Tas laukimas yra pats sunkiausias. Esu įpratusi treniruotis viena, darau po dešimt šuolių iš karto. O čia ateini, lauki dešimt minučių, kol apsisuks visų ratas. Kai kitų rungčių nugalėtojams himnai groja, turi stovėti, laukti“, - tik varžybų dalyviams suprantamais potyriais dalinosi R.Adomaitienė.  

SPORTAS.LT

Nuotraukoje:  Rio de Žaneire vykstančiose 15-osiose vasaros parolimpinėse žaidynėse sekmadienį startavo viena iš Lietuvos vilčių Ramunė Adomaitienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode