Širvintų rajone paskendo vaikas

 

Širvintų rajone iš kūdros ištrauktas 6 metų vaiko kūnas.

Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, mergaitės palaikai ištraukti pirmadienį po pietų Jauniūnų seniūnijoje, Krūmėniškių kaime. 

Vaikas rastas nardant, už 5 metrų nuo kranto, 3 metrų gylyje.

Pasak Širvintų priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos viršininko Eugenijaus Iziumcevo, mergaitė maudėsi tvenkinyje. Mama buvo kieme, ji trumpam nuėjo į šiltnamį. Kai iš jo išbėgo, dukra jau buvo po vandeniu. Netrukus jos gelbėti atskubėjo tėvas ir kaimynai. 

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, rugpjūčio mėnesį vanduo nusinešė 20 žmonių gyvybių. Vien šį savaitgalį ugniagesių narai ištraukė 6 žmonių kūnus. 

Šiais metais vandens telkiniuose jau nuskendo 121 žmogus, tarp jų 6 vaikai.

Gelbėtojai įspėja, kad vaikas nuskęsti gali ir per keliolika sekundžių, todėl mažamečių skendimų rizika yra itin didelė.

„Niekada nepalikime vaikų saugoti vyresniems vaikams, nes jie gali būti ne tokie atidūs ir atsakingi kaip suaugusieji. Vaikai turėtų maudytis tik su gelbėjimosi liemenėmis, o vaikams iki 5 metų amžiaus rekomenduojama dėvėti specialias liemenes, turinčias galvos atramas“, – sako ugniagesiai.

Jie primena, kad vaikams  būtina paaiškinti saugaus elgesio vandenyje taisykles, jas pravartu nuolat priminti.

Prie namų esančius atvirus vandens telkinius ir baseinus reikėtų aptverti ne mažesne nei 120 cm tvora su rakinamais ar kitaip tvirtai uždaromais varteliais.

Autorė: Ingrida Steniulienė

Vilnius, rugpjūčio 21 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode