Prie sienos su Rusija aptiktos karo laikų granata ir mina

Prie sienos su Rusija Šakių rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai aptiko pavojingą karo laikų granatą ir priešpėstinę miną. Iš viso pernai pasieniečiams panašiais atvejais išminuotojus teko kviesti 23 kartus.

Pirmadienį VSAT Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos pasieniečiai patruliavo Šakių rajono Gluobių kaimo ribose. Maždaug už puskilometrio nuo sienos su Rusija, griovyje, VSAT pareigūnai pastebėjo sprogmenis.

Pasieniečiai iškart ėmėsi vietovės apsaugos ir informavo išminuotojus, ugniagesius, policiją, medikus.

Po kelių valandų į įvykio vietą atvyko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai. Jie nustatė, kad radiniai yra II-jo pasaulinio karo laikų rankinė granata „F-1“ ir priešpėstinė mina „POMZ“. Granata kėlė pavojų, todėl išminuotojai ją sunaikino vietoje. Priešpėstinę miną jie išsivežė.

Karo laikų sprogmenų pasienyje su Rusija pasitaiko dažnai. Apie juos pasieniečiams neretai praneša patys gyventojai, kai sprogmenis pamato atsitiktinai arba juos randa apdirbdami laukus. Pavojingą anų laikų palikimą kartais aptinka ir patys VSAT pareigūnai, kai patruliuoja nuošaliomis vietovėmis pasienio su Rusija ruože.

Pernai iš viso pasitaikė 23 atvejai, kai tokiomis aplinkybėmis pasieniečiams teko kviesti išminuotojus. Iš jų 14 kartų pavojingi sprogmenys buvo rasti pasienyje su Rusija, 4 kartus – pasienyje su Baltarusija, 3 kartus – šalies viduje ir dusyk – pajūryje.

VSAT informacija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode