Reklama 2

Baigta Mažeikių katilinės rekonstrukcija

UAB „Mažeikių šilumos tinklai“, pavasarį pradėjusi vykdyti projektą „Mažeikių katilinės rekonstravimas, keičiant du susidėvėjusius garo ir vandens šildymo katilus į du naujus po 8 MW nominalios galios vandens šildymo biokuro katilus“, kurio tikslas – sumažinti gamybos sąnaudas ir atpiginti šilumos energiją vartotojams, sėkmingai ir laiku jį įgyvendino. Lapkričio 19-ąją Valstybinė komisija priėmė objektą, o jau kitą dieną vyko katilinės rekonstravimo projekto užbaigimo renginys, kuriame dalyvavo garbių svečių ne tik iš Mažeikių, bet ir iš visos Lietuvos.

 

Posėdis ir renginys

Penktadienį, prieš renginį, UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ vyko Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos tarybos išvažiuojamasis posėdis, kuriame dalyvavo Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas ir šios asociacijos tarybos pirmininkas Rimantas Germanas bei tarybos nariai – Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Jonavos, Mažeikių, Klaipėdos šilumos tiekimo įmonių vadovai. Aptarti aktualūs Lietuvos centralizuoto šilumos tiekimo sektoriaus klausimai.

Projekto užbaigimo iškilmėse taip pat dalyvavo Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo direktorius Virginijus Šmigelskas, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Rimantas Girdenis bei Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos, Radviliškio, Jonavos, Šilutės šilumos tiekimo įmonių vadovai, darbus atlikusios UAB „Enerstena“ generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas ir šios įmonės specialistai, Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys bei jo pavaduotoja Irena Macijauskienė, Mažeikių dekanato vicedekanas, Švč. Jėzaus širdies parapijos klebonas kan. Donatas Stulpinas ir kiti garbūs svečiai.

Pagerbti padėkomis

Svarbiausiu apdovanojimu – LR ministro pirmininko padėkos raštu – pagerbtas Laimonas Kučinskas, UAB „Enerstena“ technikos ir gamybos departamento direktorius, įnešęs didžiulį indėlį įgyvendinant šį bei kitus energetinius projektus.

Iškilmėse dalyvavęs LAAIF (Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas) direktorius V. Šmigelskas dėkojo už laiku įvykdytą jau trečiąjį per pastaruosius metus projektą, finansuojamą per LAAIF`ą, apžvelgė, kokius projektus numatoma finansuoti ateityje. Kadangi minėtas projektas buvo vykdomas dalinai finansuojant LAAIF`ui, kuris pavaldus Aplinkos ministerijai, šios ministerijos padėkos raštais už sėkmingą šio ir kitų projektų įgyvendinimą apdovanoti UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ komercijos direktorius Raimundas Juškevičius ir technikos direktorius (vyr.inžinierius) Arūnas Čekanauskas bei UAB „Enerstena“generalinis diektorius Virginijus Ramanauskas.

Pasidžiaugęs puikiais rezultatais, Savivaldybės meras A. Tenys įteikė UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ generaliniam direktoriui Jonui Jurkui, Mažeikių katilinės viršininkui Liudvikui Švarcui padėkos raštus už sėkmingą projektų įgyvendinimą, atkaklų ir nuoširdų siekį modernizuoti bendrovės infrastruktūrą: „Dėkoju šilumininkų asociacijai ir linkiu stiprybės bei ištvermės, rangovams – už laiku ir sėkmingai įgyvendintus darbus, Mažeikių šilumos tinklų vadovams bei darbuotojams, specialistams, kurių teisingi pasiūlymai buvo išgirsti ir realizuoti. Tai ypač svarbu mūsų miestui ir šilumos energijos vartotojams.“

J. Jurkus, įteikdamas Mažeikių katilinės meistrui Valiui Šakiniui, vyriausiajam energetikui Romusiui Strigūnui ir UAB „Enerstena“ projektų vadovui Dovydui Jokūbaičiui padėkas už gerą darbo organizavimą bei koordinavimą ir laiku įgyvendintus projektus bendrovėje, džiaugėsi puikiai ir laiku atliktu rangovų darbu, trumpai apžvelgė vykusius darbus, dėkojo darbuotojams. Bendrovės ir rangovinės organizacijos kai kurie darbuotojai apdovanoti Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos padėkomis.

Perkirpo juostelę ir pašventino

Simbolinę katilinės atidarymo juostelę perkirpo Savivaldybės meras A. Tenys, UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ generalinis direktorius J. Jurkus, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas V. Stasiūnas, UAB „Enerstena“ generalinis direktorius V. Ramanauskas. Naujuosius katilus pašventino Mažeikių dekanato vicedekanas, Švč. Jėzaus širdies parapijos klebonas kan. D. Stulpinas.

Sėkmingai įgyvendino

Jau keletą pastarųjų metų „Mažeikių šilumos tinklai“ sėkmingai dalyvauja įvairiuose konkursuose, juos laimi ir gauna paramą iš Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) bei iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) ir prisidėdama savo lėšų modernizuoja įmonę bei mažina šilumos kainą vartotojams. Minėtas projektas, kurio vertė per 2,548 tūkst. eurų, pasak bendrovės generalinio direktoriaus pavaduotojo R. Juškevičiaus, yra išskirtinis, nes nugriauti seni biokuro katilai ir pastatyti nauji: „Įgyvendinus šį projektą bendrovėje 97 proc. šilumos gaminama biokuru.“

Pasak R. Juškevičiaus, senų katilų nugriovimui ir pakeitimui naujais pavasarį buvo paskelbtas ir atliktas viešas darbų pirkimo konkursas, kurį laimėjo UAB „Enerstena“. Su ja 2015 m. balandžio 3 d. bendrovė pasirašė darbų pirkimo sutartį ir pradėjo darbus. Mažeikių katilinėje buvo demontuoti garo katilas DE-25/14 Nr. 4 ir vandens šildymo katilas DE-25/14 Nr. 7 bei jų pakuros. Jų vietoje buvo sumontuoti du nauji po 8 MW vandens šildymo katilai su pagalbiniais įrenginiais. Naujai pastatytiems katilams įrengta pelenų šalinimo sistema. Biokuro sandėlyje buvo rekonstruoti biokuro transportavimo iš sandėlio į naujai įrengtus katilus ir į katilą Nr. 3 įranga. Naujai įrengti katilai pajungti prie esamo 6 MW galios kondensacinio ekonomaizerio. Taip pat buvo renovuotas biokuro sandėlis bei sutvarkyta aplinka.

J. Jurkaus teigimu, senieji, fiziškai ir morališkai susidėvėję 10 ir 12 MW katilai begamindavo tik po 5–6 MW šilumos. Tikimės gauti papildomai 4MW šilumos energijos naudojant biokurą, be to, katilų nereikės stabdyti ir valyti per visą šildymo sezoną, o didžiausia nauda yra aplinkos oro taršos sumažinimas, vietinių atsinaujinančių išteklių naudojimas, gamtinių išteklių taupymas bei aplinkos kokybės gerinimas.

Komentarai  

0 #4 Gilbert 2019-03-26 13:58
The main involving gambling is actually by play and win hard earned cash.

That go off their instincts and gut feelings don't fare too well.
It is easy to log on and place a put money on.

my page; sports betting advice: http://setransgrid.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.ezyget.com%2Fslots.html
Cituoti
0 #3 Cathryn 2019-02-01 00:52
But to have a good match you must understand all of the tricks that help
you to definitely play safe. At this top-rated site, it is possible to engage in a large quantity of Online blackjack
games without ever setting up a financial commitment.
Let's take a look at typically the most popular approaches to play fantasy sports today.


Feel free to surf to my page :: 온라인카지노: https://www.onlinecasino-kor.com/
Cituoti
0 #2 Michal 2019-01-30 22:03
Your opponent are able to see yourself the internet as
soon as your moves are created. Today, gambling online may be the successful method
of enjoying the net and in all probability to even more extra spending money.

Ever because they went online, games are actually open to
a much larger audience; a huge area of the new
audience are individuals who don't own or can not afford a pricey gaming console or perhaps a gaming personal computer to learn complex graphics-high games on.

My blog ... 릴게임: https://pppav12121.net/reelgame/
Cituoti
-1 #1 rinkėjai 2015-11-24 15:16
Po kiekvienos rekonstrukcijos prasideda bėdavonės,kad reikia kelti šildymo mokestį,na dar ir kita kėlimo priežastis-neužilgo rinkimai,ruoškimės daugiabučių vargdieniai.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode