Spalvų ir garsų pakylėti...

Antradienį Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje vyko renginys „M. K. Čiurlionio spalvų ir garsų pakylėti“. Mat rugsėjo 22-oji yra ne tik Šiaulių, Baltų vienybės diena, rudens lygiadienis, Tarptautinė diena be automobilio, bet ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio 140-osios gimimo metinės.

Subūrė visus

„Šis renginys vyksta Aleksandro Novak – Pavasario pagrindinės mokyklos mokytojo – iniciatyva. Jis subūrė visus: mokyklų mokytojus, mokinius, kurie piešia įvairiuose būreliuose. Šiandien turėtų būti įdomu, kadangi bus pristatomi ne tik M. K. Čiurlionio dailės kūriniai, bet ir jo muzika. Stebėsime mokinių pieštus M. K. Čiurlionio paveikslus ir klausysimės jų atliekamos kompozitoriaus muzikos. Ši data taip pat labai svarbi vienam Lietuvos solistų – Virgilijui Noreikai. Mes jį turėsime progą išgirsti per Tarptautinį meno festivalį, vyksiantį šeštadienį“, – kvietė renginį vedęs Ričardas Grušas ir trumpai papasakojo garsaus dailininko ir lietuvių profesionalios muzikos pradininko gyvenimo istoriją.

Koncerte-parodoje dalyvavo Kalnėnų, Sodų, Pavasario pagrindinių ir Politechnikos mokyklų, „Ventos“ progimnazijos, Merkelio Račkausko, Gabijos, Židikų Marijos Pečkauskaitės ir Viekšnių gimnazijų moksleiviai, vaizdžiai pristatę savaip interpretuotus M. K. Čiurlionio kūrybinius darbus, išryškindami juose tai, kas jiems atrodė svarbiausia. Taip pat Muzikos mokyklos kolektyvai atliko kompozitoriaus muzikos kūrinius.

Idėja kyla lengvai

„Pakalbėsiu apie idėjas. Kokios jos šiandien svarbios mūsų gyvenime, kaip laukia darbdaviai kūrybingų, idėjiškų žmonių, kurie sugebėtų naujai pažvelgti į įvairiausias problemas. Kaipgi kyla idėjos? Jei žmogus kūrybingas, tai visai nesunku. Jis stebi gamtą, vaikšto po miestą, dirba paprasčiausius kasdienos darbus ir staiga pamato kažkokią spalvą, detalę, išgirsta garsą ir taip kyla idėja kažkokiam kūriniui. Labai panašiai kilo idėja renginiui. Per „Žinias“ pasakė, kad 140 metų M. K. Čiurlionio jubiliejus. Jei yra tokia garbinga data, ji turi būti paminėta. Idėjos kyla labai lengvai, tik spėkim jas visas įgyvendinti. M. K. Čiurlionis tai tas, kurį pasakys bet kuris mokinys. Kai šiemet su mokiniais nagrinėjome šio kompozitoriaus darbus, buvo proga prisiliesti prie Čiurlionio kūrybos ir pažiūrėti į jo kūrinius kaip į savo idėjų šaltinį“, – sakė Gabijos gimnazijos dailės mokytoja ekspertė Audronė Mažeikienė.

Renginio organizatorius

Koncerto-parodos sumanytojas ir organizatorius – Pavasario pagrindinės mokyklos dailės mokytojas, Mažeikių krašto kultūros premijos laureatas A. Novak. Pastarasis dėkojo mokytojams ir mokiniams, kurie prisidėjo organizuojant šį renginį, bei džiaugėsi, kad susirinkusieji per muziką bei dailės kūrinius galėjo prisiliesti prie žymaus menininko.

Ernesta ŠNEIDERAITYTĖ

Autorės nuotraukos

 

 

 

 

 

 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode