Tirkšlių pušyne – Petrinių akordai

ekmadienį Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčioje vyko šv. Apaštalų Petro ir Povilo atlaidai, o jų išvakarėse ­­­­­­­­­­­­­ – šeštadienį – tradicinė šventė pušyne.

Religinė šventė

Šv. Petro ir Povilo atlaidus vedė Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos vikaras kunigas Klemensas Jaraminas. Šiemet kaip niekad atlaiduose panoro dalyvauti tik nedidelis būrelis tikinčiųjų. Tam, pasak parapijos klebono kun. Arūno Bladžiaus, greičiausiai turėjo įtakos išvakarėse miestelyje vykusi šventė. „Kalbuosi ir dar kalbėsiuosi su vietine civiline valdžia, kad taip nebūtų. Tai tas pats, kas pirmiau atšvęsti vestuves, o tik kitą dieną tuoktis bažnyčioje“, – sakė klebonas, ragindamas tikinčiuosius ignoruoti tokias šventes. Juolab, kad, pasak dvasininko, šventė siejama su Bažnyčios šventaisiais, tai ir turi prasidėti bažnyčioje, kaip daroma visur kitur.

Pramogų netrūko

Šeštadienio popietę Tirkšlių ir aplinkinių vietovių gyventojai rinkosi į miestelio pušyną, į Petrinių šventę. Prieš koncertą žmonės galėjo mėgautis muge, vaikai – jiems įdomesnėmis pramogomis – batutu ar jodinėjimu ant žirgo. Pačius mažiausius dalyvius linksmino animacinio filmuko personažai – Peliukai Mikis ir Minė.

Norintys galėjo išbandyti savo jėgas sporto varžybose. Rungčių nugalėtojai renginio metu apdovanoti padėkomis. Tinklinio varžybose, kurias seniūnija planuoja padaryti tradicinėmis, 3-ąją vietą iškovojo komanda „420“, antrioji buvo komanda „Patyrę“ . Šios rungties čempionams – komandai „Mes da nova“ – atiteko ir seniūno įsteigta taurė.

„Švyturio“ komanda tapo virvės traukimo rungties nugalėtoja. Rankų lenkime pergalę iškovojo Laurynas Bučys, akmens metime – Ovidijus Grabauskis, o rąsto kėlimo rungtį laimėjo Linas Momkus.

Šventės pradžia

„Noriu pasveikinti visus varduvininkus, palinkėti laimės, sėkmės, norų išsipildymo. Taip pat linkiu, kad šitų vardų savininkų nemažėtų ir kad Petrinės gyvuotų amžinai“, – susirinkusius sveikino Tirkšlių seniūnijos seniūnas Juozas Kungys.

Tirkšlių kultūros centro direktorius Leonardas Žalimas publiką kvietė pušyną aplankyti ir dažniau: „Norisi palinkėti, kad jūs šitą nuostabų Tirkšlių pušyną lankytumėte ne tik švenčių metu. Juk pabūti gamtos prieglobstyje, reiškia, pasisemti jėgų darbams, įkvėpimams, sustiprinti sveikatą.“

Šventėje dalyvavo ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eimantas Salatka: „Malonu matyti, kad taip aktyviai užsėdate suolus labai gražioje, naujoje aikštelėje, kurią tikriausiai dar išbandysite vakaro pabaigoje.“

Tęsiant tradicijas ąžuolų lapų vainikais papuošti prisistatę varduvininkai. Vainikuotas ir sugautos „sidabrinės žuvelės“ pildant norą Petru paverstas renginio vedėjas. Žvejo ir Sidabrinės žuvelės personažais norėta priminti, jog šv. Petras (tikrasis vardas buvo Simonas) buvęs žvejys.

Būrys muzikantų

Šventėje, be šeimininkų – Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Subatvakaris“, koncertavo svečiai iš kažkada Žemaitijos centru buvusių Raseinių – Kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ,,Gojus“. Žiūrovai galėjo mėgautis Kelmės kultūros centro vyrų vokalinio instrumentinio ansamblio „Kun saka“, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos bei Girionių bendruomenės liaudiškos muzikos kapelos „Laumena“atliekamais kūriniais. Savo pasirodymu susirinkusius linksmino Viekšnių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Virventa“. Mėgėjus džiugino daugiau nei 25 metus profesionalioje scenoje dainuojanti legendinė atlikėja, kilusi iš Mažeikių, Jūratė Miliauskaitė.Šventę vainikavo gyvos muzikos grupė, dar neturinti savo pavadinimo.

Tradicijas keis

„Laikomės senųjų Petrinių tradicijų, bet, kad nebūtų publikai nuobodu, stengiamės truputį kažką pakeisti, kad kasmet tas pats nesikartotų. Kitai šventei reikia naujų idėjų. Jei jų bus, įgyvendinti nesunku, – „Būdui žemaičių“ sakė vienas iš šventės organizatorių, šimtą dienų naujose pareigose dirbantis Tirkšlių kultūros centro direktorius L. Žalimas. – Džiaugiuosi geru Kultūros centro kolektyvu, kad ir mūsų nedaug, tačiau visi noriai dirbame.“

Ateities planai

Jau aštuonis mėnesius Tirkšlių seniūno pareigose dirbantis J. Kungys „Būdui žemaičių“ sakė, jog idėjų ateičiai turi, tačiau kol kas galvoja apie einamuosius reikalus: „Didelių darbų nesame numatę, kol kas su pagalbininkais po truputį tvarkome aplinką, šaligatvius, norime pakeisti per upelį seną tiltelį nauju. Ateityje ketiname pritaikyti pušyną bėgiojimui. Jei pritars Miškų urėdija, statysime treniruoklius. Su gyventojais sutariame puikiai, problemas, kiek galime, sprendžiame. Kol kas viskas šaunu.“

Ernesta ŠNEIDERAITYTĖ

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode