Būdama 77-erių mirė pirmoji į Everestą įkopusi moteris

 

Būdama 77-erių mirė pirmoji į Everestą įkopusi moteris – Junko Tabei (Džunko Tabei) iš Japonijos, šeštadienį pranešė žiniasklaida.

Pilvaplėvės vėžiu sirgusi J.Tabei mirė ketvirtadienį į šiaurę nuo Tokijo esančios Saitamos miesto ligoninėje, remdamiesi jos šeimos pateikta informacija pranešė Japonijos visuomeninis transliuotojas NHK ir naujienų agentūra „Kyodo“.

Pirmąja į Everestą įkopusia moterimi ji tapo 1975 metais, kai viršūnę pasiekė pietrytinės keteros maršrutu.

Vėliau ji įveikė aukščiausias viršukalnes keliuose žemynuose –Kilimandžarą Tanzanijoje, Makinlį (dab. Denalį) Jungtinėse Valstijose ir Vinsono masyvą Antarktidoje – tapdama alpinisčių moterų eros pradininke.

Net ir pasiekusi aukščiausią pasaulyje viršukalnę ši Fukušimos gyventoja toliau kopė į kalnus tėvynėje ir užsienyje.

2003 metais interviu AFP ji sakė: „Netrokštu dar kartą įkopti į Everestą. Jei turėčiau tam pakankamai laiko ir pinigų, verčiau kopčiau į kitus kalnus, į kuriuos nebandžiau kopti anksčiau.“

Paskutinis jos iššūkis buvo kopimas į centrinėje Japonijoje esantį Fudžio kalną (Fudžijamą) šių metų liepą, drauge su moksleivių grupe, pranešė NHK.

Tokijas, spalio 22 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode