Vartotojai kitąmet galės sužinoti pieno produktuose panaudoto pieno kilmę

 

Europos Komisija (EK) leido Lietuvai nuo kitų metų pradžios įpareigoti Lietuvos pieno perdirbėjus papildomai nurodyti ant produktų pakuočių, kokios kilmės pienas buvo panaudotas gamyboje. Pieno perdirbėjai į šį įpareigojimą žiūri neigiamai.

Žemės ūkio ministerija pranešė, jog šis leidimas taip pat suteiktas Prancūzijai ir Italijai. Pakuočių pakeitimams skirtas vienas mėnuo.

„Lietuvoje veikiančios pieno perdirbimo įmonės, ženklindamos pieną ir kasdienio vartojimo pieno gaminius – kefyrą ar rūgpienį be priedų, grietinėlę, grietinę, varškės sūrį, varškę be priedų, privalės nurodyti šalį, kurioje pienas yra primelžtas. Įmonė galės pasirinkti, kaip pateikti pieno kilmės šalies nuorodą – nurodyti pilną šalies pavadinimas ar šalies pavadinimo trumpinį, pavyzdžiui, „Pieno kilmės šalis – Lietuva“ ar „Pieno kilmės šalis – LT“, - rašoma ministerijos pranešime.

Vienos didžiausių pieno perdirbimo įmonių „Rokiškio sūris“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa BNS teigė, jog ši prievolė yra nenaudinga visam Lietuvos pieno perdirbimo sektoriui.

„Tai labai nepalankus sprendimas Lietuvos pieno pramonei. Kada Europos Komisija įveda pakeitimus pakuotėms, tai pereinamasis laikotarpis būna skaičiuojamas ne mėnesiais o metais. Mes pakuočių turime labai daug. Kiekvienas pakeitimas, nors vieną kablelį, kainuoja tūkstančius eurų. Tą turės daryti tik Lietuvos įmones, nes kitų šalių įmonės to daryti neturės“, - kalbėjo D.Trumpa.

Jo žodžiais, pieno perdirbimo įmonės sieks, kad šis reikalavimas būtų panaikintas arba pradėtas taikyti visiems Lietuvoje parduodamiems pieno produktams.

„Aš negalėčiau pasakyti, kodėl taip sugalvota. Gal dėl to, kad anksčiau buvo didelis pieno perteklius, tačiau dabar kartais netgi būna pieno trūkumas ir būtent dėl šitos priežasties mes vežamės pieną iš kitų valstybių. Jeigu pas mus būtų pakankamai pieno, mes nesivežtume iš kitų šalių, nes lietuvišką pieną pigiau atsivežti ir jis yra arčiau“, - tvirtino D.Trumpa.

Praėjusių metų viduryje žemės ūkio ministrė Virginija Baltaritienė buvo pasiūliusi pieno rinkos reguliavimo įstatymą, kuriame buvo nuostata, jog turėtų būti papildomai žymimama pieno produktų kilmės šalis.  Pienininkų asociacijos „Pieno centras“ Egidijus Simonis BNS teigė, kad dėl šio įstatymo 40 Seimo narių kreipėsi į Konstitucinį teismą ir jis yra priėmęs nagrinėti šį klausimą.

Vilnius, spalio 21 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode