Pradėtas riboti ftalatų naudojimas pripučiamuose plastiko gaminiuose

Nuo liepos 7 d. Europos Sąjungoje pradėtas riboti ftalatų DEHP, DBP, DIBP ir BBP naudojimas tokiuose gaminiuose kaip pripučiami vandens žaislai ir čiužiniai. Nuo šiol į rinką nebus galima teikti tokių gaminių, kuriuose kiekvieno iš šių chemikalų koncentracija arba bet kurio šių ftalatų derinio koncentracija gaminyje bus lygi arba didesnė nei 0,1 % plastifikuotos medžiagos masės.

Ftalatai DEHP, DBP, DIBP ir BBP dažniausiai naudojami PVC plastikuose, siekiant padidinti gaminių minkštumą, lankstumą, skaidrumą bei ilgaamžiškumą. Paprastai minkštųjų plastikų sudėtyje šių cheminių medžiagų gali būti iki 30 proc.
Šie ftalatai iš plastiko į aplinką gali išsiskirti esant tam tikroms cheminėms ar fizikinėms sąlygoms, pavyzdžiui, karštyje ar gaminiui patekus į rūgštinę aplinką. Į žmonių organizmą išsiskyrusios medžiagos gali patekti įkvepiant, per odą ar užteršto maisto vartojimą. Šios cheminės medžiagos ardo endokrininę sistemą bei toksiškai veikia reprodukciją, trikdydamos žmogaus hormoninę sistemą, o tai reiškia, kad jos gali pakenkti vaisingumui, taip pat gali sukelti astmą.

2007 m. ES uždraudė naudoti ftalatus visuose žaisluose ir vaikų priežiūros prekėse, tačiau jie vis dar buvo naudojami kituose plastikiniuose gaminiuose. Tikimasi, kad naujasis apribojimas apsaugos Europos piliečių sveikatą ir kasmet padės išgelbėti maždaug 2 000 berniukų nuo vaisingumo problemų.

Aplinkos ministerijos informacija ir nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode