Reklama 2

Vyriausybė svarstys trąšų importo kontrolės pasiūlymus

 

Ministrų kabinetas trečiadienį turėtų svarstyti importuojamų trąšų kontrolės pasiūlymus.

Ūkio ministerija Vyriausybei pateikė pasiūlymą, nustatantį importuojamų trąšų sudėties, saugos, kokybės, ženklinimo, pakavimo ir identifikavimo kontrolę.

Vyriausybės pažymoje rašoma, jog norima nustatyti tikslias gamintojų, importuotojų, platintojų bei naudotojų tikslias prievoles, pavyzdžiui, kad gamintojai visada tinkamai ženklintų produkciją ir būtų sudarytas importuojamų trąšų sąrašas, leisiantis lengviau nustatyti pažeidėjus.

Siūloma, kad už pažeidimus būtų skiriamos iki 6 tūkst. eurų baudos. Ūkio ministerija skaičiuoja, kad dėl naujo teisinio reguliavimo gamintojams, importuotojams, platintojams ir  administracinė našta sieks 29,7 tūkst. eurų per metus.

Seimas gegužę priėmė svarstymui Tiekiamų rinkai trąšų įstatymo projektą, kurį parengė konservatoriai Kazys Starkevičius ir Edmundas Pupinis, tačiau Vyriausybė liepos viduryje nusprendė, kad šis siūlymas nebūtų svarstomas, nes ministerija ketina pateikti analogiškus pasiūlymus.

Praėjusioje Seimo kadencijoje toks įstatymas buvo priimtas ir po to atšauktas, nes nebuvo suderintas su Europos Komisija, todėl galimai neatitiko ES konkurencijos ir laisvo prekių judėjimo reikalavimų.

Vietoj jo 2015 metų gegužę žemės ūkio ministras įsakymu reglamentavo trąšų saugojimą ir apskaitą, tačiau ir šis įsakymas 2017 metų balandį buvo atšauktas. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui, parlamentarui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ yra vienas didžiausių trąšų importuotojų. Seimo opozicija įtaria, kad jos importuojamos apeinant ES antidempingo muitus. Konservatoriai siūlė Seime steigti specialią komisiją, kuri išsiaiškintų „trąšų reikalus“, bet Seimas tam nepritarė. 

Vilnius, rugpjūčio 1 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode