Reklama 2

Afrikinis kiaulių maras smogė paršeliams

Šį savaitgalį afrikinio kiaulių maro (AKM) virusas nustatytas Svilių kaime (Kėdainių r.) esančiame kiaulininkystės ūkyje, kuriame laikoma 850 kiaulių, iš jų 80 paršavedžių, 8 kuiliai, apie 120 penimų skerdžiamo amžiaus kiaulių ir dar daugiau kaip 600 paršelių. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad ūkyje pradėti ligos židinio likvidavimo darbai.

Skubus tyrimas pradėtas gavus informacijos apie staiga ūkyje ėmusias gaišti kiaules. Per naktį krito apie 30 kiaulių. Nedelsiant buvo atrinkti kritusių kiaulių mėginiai laboratoriniams tyrimams. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute patvirtinta AKM diagnozė.

Siekiant, kad liga neišplistų į kitas teritorijas, visos komplekse laikomos kiaulės turės būti nugaišintos. Aplink ligos židinį nustatytos 3 ir 10 km apsaugos ir priežiūros zonos, kuriose bus tikrinamos visos kiaulių laikymo vietos, atrenkami mėginiai AKM diagnostikai. Šiuo metu aiškinamasi, ar virusas nepateko į kitas, „kontaktines“ kiaulių laikymo vietas, įsigijusias iš šio ūkio paršelių.

Apie AKM protrūkius net trijuose kiaulių laikymo ūkiuose informavo ir kompetentinga Lenkijos institucija. Ligos židiniai nustatyti stambiame komerciniame komplekse, kuriame laikoma 1120 kiaulių, bei dviejuose smulkesniuose ūkiuose, kuriuose atitinkamai laikytos 9 ir 28 kiaulės.

Nuo metų pradžios Lietuvoje kiaulių laikymo vietose užfiksuoti 7 AKM židiniai, Lenkijoje – 19 AKM židinių.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode