Neringiškiai raginami atsisakyti nerijai nebūdingų augalų kiemuose

 

Kuršių nerijos gyventojai savivaldybės raginami atsisakyti kiemuose tujų – šiai unikaliai vietovei nebūdingų augalų.

Dienraštis „Lietuvos žinios“ rašo, kad Neringos savivaldybė gyventojams siūlo sodybas verčiau puošti lazdynais, putinais, ožekšniais, gudobelėmis ir kitais krūmais, vietoj sterilių pievelių įrengti daržus su gėlynais.

„Prarandame savo veidą. Vietiniai augalai sodybvietėse nyksta, o jų vietą užima svetimžemiai. Vakarinės tujos žemyninėje dalyje, sodybvietėse tinka. Tačiau tik ne pas mus. Negalime kontroliuoti ir drausti žmonėms sodinti tujas savo kiemuose, tačiau apeliuojame į jų sąmoningumą. Jei norime, kad Kuršių nerija būtų unikali, turime rūpintis ne tik etnografiniais pastatais. Aplinka – neką mažiau svarbi“, – teigė Neringos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo ir statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Viktoras Kolokšanskis.

Neringos savivaldybės atstovai įsitikinę, kad autentiški sodybų kiemai būtų įdomesni ir Kuršių neriją lankantiems turistams.

Vilnius, balandžio 5 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode