Reklama 2

Regionų konkurencingumo niša – žaliasis verslas

 

Nors ekonominė šalies padėtis gerėja, tačiau regionų atskirties problema vis dar išlieka aktuali. Kaip įveikti regionų konkurencingumo iššūkį ir koks planas tinkamiausias Panevėžio kraštui, balandžio 5 d. bus diskutuojama konferencijoje „Žalioji strategija verslui: planas Panevėžio regionui“.

Anot Žaliosios politikos instituto (ŽPI) prezidento Remigijaus Lapinsko, emigracijos, neigiamo demografinio balanso bei netolygaus regionų vystymosi problemos yra vienos opiausių ir nedelsiant turi būti sprendžiamos: „Regionams ypač svarbus konkurencingumo augimas, kuris skatintų naujų darbo vietų kūrimąsi, gyvenimo sąlygų gerėjimą, naujas investicijas. Šiems tikslams  pasiekti regionams reikalinga praktinė pagalba, todėl ŽPI organizuoja  konferencijas, kurių tikslas – skatinti regionų konkurencingumą, žmonių verslumą, smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą. Artimiausias mūsų taikinys – Panevėžio apskritis. Ieškosime būdų, kaip tvarių investicijų pritraukti į šį kraštą. Regionai turi identifikuoti savo konkurencinius pranašumus, ieškoti potencialių nišų ir perspektyvų, tačiau svarbiausia vadovautis gamtos, visuomenės ir verslo darnos principu. Todėl konferencijoje bus orientuojamasi į žalią, socialiai atsakingą ir tvarų verslą, sprendžiantį ekologines problemas, jo perspektyvas ir galimybes Panevėžio krašte“.

Renginyje susitiks ekonomikos ir finansų specialistai, savivaldos atstovai, verslininkai bei tvaraus verslo konsultantai. „Luminor“ banko vyriausioji analitikė Indrė Genytė-Pikčienė pristatys tankėjančio pasaulio ekonomikos pulso tendencijas ir kartu su dalyviais ieškos būdų, kaip Panevėžio kraštui nelikti proveržio paraštėse. VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovas Laurynas Suodaitis papasakos apie investicijų į žaliąjį sektorių pritraukimo galimybes.

Patirtimi dalysis ir Estijos gerąją praktiką pristatys bendrovės „BIOORG PRO“ generalinis direktorius Denissas Davõdovas, atliekų tvarkymo sektoriaus inovacijų konsultantas Osvaldas Markevičius pristatys polietileno perdirbimo technologiją ir papasakos, kaip uždirbti iš nereikalingo plastiko. Su įmonės „Optimus monitus” vadove Ala Kuzmickienė diskutuosite apie Olandijoje taikomą teritorijų priežiūros ir kontrolės modelį, jo pritaikymą Lietuvoje. Konferencijos dalyviai  turės galimybę apsilankyti ir kogeneracinėje biodujų gamybos iš mėšlo srutų, kukurūzų ir žolės siloso jėgainėje.

Dalyvauti konferencijoje „Žalioji strategija verslui: planas Panevėžio regionui“ kviečiami verslo, savivaldos, nevyriausybinių organizacijų atstovai bei visi besidomintys inovacijomis ir žaliosiomis idėjomis. Renginys nemokamas.

Organizatorių informacija

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode