Gyvos žuvys parduotuvėse turi būti laikomos tinkamai

Artėjant didžiausioms metų šventėms, suintensyvėja prekyba gyvomis žuvimis. Tai lemia ir didėjantį skaičių skundų ir pranešimų dėl netinkamo gyvų žuvų laikymo parduotuvėse esančiuose akvariumuose, nekokybiško žuvų gaudymo ar svaiginimo.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad mūsų šalyje beveik dešimtmetį galioja gyvų žuvų tvarkymo mažmeninės prekybos subjektuose taisyklės. Jose numatyti ne tik prekybos gyvomis žuvimis, bet ir jų svaiginimo, skrodimo, gyvų ir išskrostų žuvų ženklinimo bei  jų atliekų tvarkymo reikalavimai.

Pavyzdžiui, pagal nustatytas taisykles 1 m3 vandens negali būti daugiau kaip 180 kg karpių, plačiakakčių – 100 kg, upėtakių  – 50 kg ir t.t.

Pasak VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiojo veterinarijos gydytojo Giedriaus Blekaičio, žuvys jaučia skausmą, vandenyje ištirpusio deguonies poreikį, patiria stresą ir išgąstį, todėl joms privalu sudaryti tinkamas sąlygas – galimybę plaukioti, gauti pakankamai deguonies ir pan. Žuvys parduotuvių akvariumuose turi būti nesužalotos ir gyvybingos, joms skersti privalo būti įrengtos specialios vietos, aprūpintos reikalinga įranga.

VMVT inspektoriai, tirdami vartotojų skundus, šiais metasi nustatė 4 atvejus Marijampolėje ir Vilniuje, kuomet buvo pažeisti gyvų žuvų laikymo reikalavimai. Visais atvejais akvariumuose buvo prileista per daug žuvų. Tokie pažeidimai paprastai ištaisomi vietoje, tiesiog prekybininkai įpareigojami išgaudyti žuvų perteklių.

Apie pastebėtus gyvūnų gerovės ir sveikatingumo pažeidimus vartotojai gali pranešti VMVT visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403 arba internetu – užpildžius elektroninę pranešimo formą http://vmvt.lt/anketos/gyvunu-geroves-pazeidimai.

Parengta pagal VMVT informaciją

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode