Naujos eksporto rinkos – atvertos durys lietuviškos mėsos ir pieno gaminiams Alžyre

 Alžyro Liaudies Demokratinės Respublikos ambasada Varšuvoje savo 2017 m. kovo 24 d. notoje informuoja Užsienio reikalų ministeriją apie atsiveriančias galimybes Lietuvos gamintojams į Alžyrą eksportuoti mėsos ir pieno produktus. Aktyvių Lietuvos diplomatų ir kompetentingų institucijų dėka per dvejus su puse metų pavyko gauti mėsos eksporto ir per dvejus metus - pieno eksporto į Alžyrą leidimus. Pažadą, kad jie artimiausiu metu bus suteikti, Lietuvos ambasadorius Alžyrui Gediminas Varvuolis parsivežė šių metų vasario mėnesį, įteikęs skiriamuosius raštus.

„Galutinai suderinus kelis likusius smulkius techninius aspektus, valstybinio suderinimo reikalaujančių kliūčių įeiti į šios šalies rinką Lietuvos pieno ir mėsos eksportuotojams nebeturėtų likti. Lietuvos verslininkai jau gali planuoti aktyvius žingsnius, siekiant pristatyti savo produkciją alžyriečiams bei rasti patikimus partnerius. Padėsime, kiek galėsime“ – ragina ambasadorius G. Varvuolis.

Kartu su minėta nota perduotame Alžyro Veterinarijos paslaugų tarnybos prie Žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės ministerijos laiške Lietuvos Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai atkreipiamas dėmesys į tai, kad, eksportuojant pieno produktus, jų mikrobiologinių parametrų aprašas turės atitikti pateiktąjį kartu su sertifikatų pavyzdžiais. Be to, į Alžyrą bus galima įvežti tik tuos mėsos produktus, kuriems Halal sertifikatai bus išduoti išimtinai Lietuvos Muftiato. Sertifikatai, išduoti kitų šalių islamiškų institucijų, negalios. Kad lietuviškų mėsos gaminių eksportas į Alžyrą vyktų sklandžiai, Lietuvos pusė dar turi papildomai pateikti šalyje išduodamų Halal sertifikatų pavyzdžius.

Lietuvos ir Alžyro prekybiniai ryšiai intensyvėja. Per paskutinius penkis metus prekių apyvarta tarp šalių išaugo 62 kartus, ir 2016 m. sudarė 46,6 mln. eurų. 2016 m. Lietuvos eksportas į Alžyrą, lyginant su tuo pačiu 2015 m. laikotarpiu, išaugo beveik 21,7 proc. – iki 46,6 mln. eurų. Daugiausia į Alžyrą eksportuojama naftos alyvos, kvietinių ir mėsininių miltų, dirbinių iš asbestcemenčio, celiuliozės pluošto cemento.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas

 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode