Parduodamos intervencinės nugriebto pieno miltelių atsargos

Europos Komisija pradeda nugriebto pieno miltelių, supirktų į intervenciją, pardavimą.

Atsižvelgiant į pagerėjusią situaciją nugriebto pieno miltelių rinkoje bei į didelį sukauptų intervencinių atsargų kiekį, nuspręsta parduoti 22,15 tūkst. t nugriebto pieno miltelių. Šie milteliai, kurie sudaro iki 7 proc. visų turimų intervencinių atsargų, buvo nupirkti iki 2015 m. lapkričio 1 d.

Lietuvoje iš viso yra saugoma per 34 tūkst. t nugriebto pieno miltelių. Pirmuoju etapu ruošiamasi parduoti beveik 6 tūkst. t nugriebto pieno miltelių. Įmonės, norinčios pirkti nugriebto pieno miltelius, saugomus intervenciniuose sandėliuose, paraiškas turi teikti VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai. Šios agentūros interneto puslapyje http://www.litfood.lt/ yra patalpinta detali informaciją apie pardavimo sąlygas.

Paraiškos šiuo pirmuoju paraiškų priėmimo etapu bus priimamos iki š. m. gruodžio 13 d.

Intervenciniai pirkimai – tai ES rinkos reguliavimo priemonė, kuria siekiama subalansuoti situaciją ES pieno sektoriuje, t. y. supirkti nustatytą dalį pieno produktų už iš anksto nustatytą kainą. Tai yra vie­nas iš bū­dų ne­tie­sio­giai pa­lai­ky­ti ir ūki­nin­kų pa­ja­mas. Už ES pi­ni­gus nu­pirk­tos pre­kės tam­pa Bend­ri­jos nuo­sa­vy­be ir yra lai­ko­mos intervenci­niuo­se san­dė­liuo­se. Europos Komisija pati sprendžia, kada juos galima vėl pateikti rinkai.

ŽŪM informacija

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode