Britanija priešinsis bet kokiai idėjai kurti bendrą ES kariuomenę, sako gynybos sekretorius

Didžioji Britanija priešinsis bet kokiems Europos Sąjungos planams didinti karinį bendradarbiavimą, jeigu jis nebūtų suderinamas su NATO veikla – net jeigu Jungtinė Karalystė yra apsisprendusi pasitraukti iš Bendrijos, antradienį pareiškė gynybos sekretorius Michaelas Fallonas (Maiklas Falonas).

„Toliau priešinsimės bet kokiai ES armijos arba ES armijos vadavietės idėjai, kuri tiesiog kenktų NATO“, – M.Fallonas sakė per susitikimą Bratislavoje su kitų 27 bloko šalių gynybos ministrais.

Anksčiau šį mėnesį Slovakijos sostinėje susirinkę ES lyderiai susitarė, kad Bendrija stiprins bendras karines pastangas.

Paklaustas, ar Britanija galėtų sustabdyti savo planus, kol dar yra Europos Sąjungos nare, M.Fallonas sakė: „ Čia nėra daugumos, palaikančios (planus sukurti) ES kariuomenę.“

„Yra daug kitų šalių, kurios, kaip ir mes, laikosi nuomonės, kad tai suvaržys individualų kiekvienos šalies suverenumą“, – pridūrė jis.

„Sutinkame, kad Europai reikia daryti daugiau: ji susiduria su terorizmu, migracija, tačiau kopijuojant ar kenkiant NATO nieko gero neišeis“, – sakė jis.

Europos Sąjungos lyderiai be Britanijos atstovų susitiko Bratislavoje rugsėjo 16 dieną, kad aptartų Bendrijos likimą po birželio 23-osios britų sprendimo palikti ES.

Jie sutarė per šešis mėnesius sukurti naują ES „viziją“ su išplėstu gynybiniu bendradarbiavimu, kuriam nuolat priešindavosi Britanija.

M.Fallonas savo ruožtu pabrėžė, kad Britanija ir toliau prisidės prie Europos gynybos, būdama NATO narė.

„Paliekame Europos Sąjungą, tačiau liekame įsipareigoję Europos saugumui – taigi kitais metais atsiųsime daugiau karių į Estiją arba Lenkiją“, – sakė jis.

Bratislava, rugsėjo 27 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode