Britanija ketina 2017-ųjų pradžioje oficialiai inicijuoti išstojimą iš ES

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinė Karalystė sieks ateinančių metų pradžioje oficialiai inicijuoti Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos procedūrą pagal Bendrijos sutarties 50-ąjį straipsnį.

„Kalbamės su mūsų draugais ir partneriais Europoje, tikėdamiesi, kad iki ateinančių metų ankstyvosios dalies pamatysite laišką dėl 50-ojo straipsnio. Mes tai inicijuosime“, – Niujorke viešintis britų diplomatijos vadovas sakė savo šalies televizijai „Sky News“.

Ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) anksčiau tėra sakiusi, kad Britanija 50-ojo straipsnio neaktyvuos iki šių metų pabaigos.

Šis žingsnis žymėtų pasitraukimo derybų, galinčių užsitęsti iki dvejų metų, oficialią pradžią.

Didžioji Britanija iš 28 šalių bloko išstoti apsisprendė per birželio 23 dieną įvykusį referendumą.

Tačiau B.Johnsonas, vadovavęs kampanijai už vadinamąjį „Brexit“, nurodė nemanantis, kad deryboms užbaigti iš tikrųjų prireiks dvejų metų.

„Esu tikras, kad tame laiške nustatysime kai kuriuos parametrus, kaip siūlome vesti visa tai į priekį, – pridūrė jis. – Nemanau, kad mums iš tikrųjų reikės praleisti ištisus dvejus metus, bet pamatysim, kaip mums seksis.“

Londonas, rugsėjo 22 d. (AFP-BNS).

AFP-Scanpix nuotr.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode