Kinija vertins Lietuvos galimybes eksportuoti

Kinijos atsakingos institucijos jau suteikė teisę Lietuvos pienininkams eksportuoti savo produkciją į šią valstybę, dabar savo eilės laukia Lietuvos įmonės, norinčios eksportuoti jautieną, grūdus ir pašarus(šienainį).

„Kinijos ekspertų vizitas dėl jautienos ir pašarų numatytas jau šiemet. Tai būtų dar vienas svarbus žingsnis derybose dėl leidimų Lietuvos įmonėms eksportuoti į Kiniją“, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Derybos dėl veterinarinių reikalavimų ir dokumentų suderinimo su atsakingomis Kinijos institucijomis buvo pradėtos 2015 m., ekspertų vertinimui pateikti reikalingi dokumentai ir užpildyti klausimynai.

  Kinijos ekspertai audito metu didžiausią dėmesį skirs ir vertins, ar Lietuvoje vykdoma valstybinė maisto ir veterinarinė kontrolė atitinka Kinijoje taikomus kontrolės standartus ir reikalavimus, ar maisto saugos ir kokybės kontrolės sistema Lietuvoje yra efektyvi. Be to, bus vertinamas Lietuvos įmonių, norinčių eksportuoti savo produkciją į vieną didžiausių pasaulio rinkų, pasirengimas.

Užpildytas klausimynas dėl grūdų išsiųstas praėjusių metų gruodžio mėnesį. Šiuo metu vyksta vertinimas, Kinijos atsakingos institucijos žada spartinti procesą.

 Derybų eiga iki galutinių sprendimų pasirašymo yra sudėtinga ir priklauso nuo daugelio aplinkybių, tačiau Lietuva suinteresuota, kad derybų procesas vyktų kiek galima sklandžiau. Prie to prisideda ir draugiški Žemės ūkio ministerijos santykiai su atsakingomis Kinijos institucijomis.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode