Reklama 2

Sirijoje nukautas IS atakų prieš Vakarus „pagrindinis architektas“ Al Adnani

 

Vienas džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) aukščiausiųjų lyderių Abu Mohamedas al Adnani (Abu Mohamedas Adnanis), Jungtinių Valstijų laikomas šios grupuotės atakų prieš Vakarų šalis „pagrindiniu architektu“, buvo nukautas Sirijoje, pranešė jo tinklas.

Jungtinės Valstijos nurodė, kad koalicijos pajėgų aviacija antradienį surengė smūgį Alepo provincijoje, kurio taikinys buvo A.M.al Adnani, ir kad tebevertina šio reido rezultatus. Šio džihadistų lyderio žūtis būtų skaudus smūgis jo grupuotei.

A.M.al Adnani buvo itin įsimintinas IS veikėjas ir ragino rengti vadinamąsias vienišų vilkų atakas prieš civilius, naudojant visus prieinamus ginklus ar netgi transporto priemones. Į pastarąjį raginimą buvo įsiklausyta Prancūzijos kurorte Nicoje, kai liepos 14-ąją vienas džihadistas nukreipė sunkvežimį į švenčiančią minią ir nužudė 86 žmones.

IS naujienų agentūra „Amaq“ paskelbė, kad A.M.al Adnani „žuvo kaip kankinys, kai prižiūrėjo operacijas, turinčias atremti kariuomenės puolimą prieš Alepą“. Grupuotė pažadėjo atkeršyti už jo mirtį.

Pentagono atstovas Peteris Cookas (Piteris Kukas) sakė, kad A.M.al Adnani „atliko ISIL (IS) išorės operacijų pagrindinio architekto vaidmenį ir buvo ISIL vyriausiasis atstovas“.

„Jis koordinavo ISIL kovotojų judėjimą, tiesiogiai skatino „vienišų vilkų“ atakas prieš civilius ir kariuomenės narius, taip pat aktyviai verbavo naujus ISIL narius“, aiškino P.Cookas.

A.M.al Adnani galvą Jungtinės Valstijos buvo paskyrusios 5 mln. dolerių premiją.

Šis kovotojas, kilęs iš Sirijos vakarinės Idlibo provincijos, buvo prisidėjęs prie džihadistų judėjimo Irake, kur buvo pavaldus islamistinio tinklo „al Qaeda“ velioniui lyderiui Abu Musabui al Zarqawi (Abu Musabui Zarkaviui).

BNS

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode