Hagos tribunole teisiamas Malio džihadistas pripažino kaltę dėl Tombuktu atakų

 Vienas Malio džihadistas pirmadienį prisipažino 2012-aisiais įsakęs surengti atakas istoriniame Tombuktu mieste ir tapo pirmuoju asmeniu, padariusius kaltės pripažinimo pareiškimą vieninteliame pasaulyje nuolatiniame karo nusikaltimų teisme.

„Gerbiamasis teisėjau, man gaila, bet turiu pasakyti, kad viskas, ką iki šiol išgirdau, yra tikslu ir atitinka įvykius. Prisipažįstu kaltas“, – Ahmadas al Faqi al Mahdi (Ahmadas Fakis Mahdis) pareiškė Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui (TBT), kai jam buvo pateikti kaltinimai dėl kultūros paminklų naikinimo.

Apie 40 metų Ahmadas al Faqi al Mahdi taip pat yra pirmasis TBT apkaltintas islamo ekstremistas ir pirmasis asmuo, konkrečiai apkaltintas kultūros paveldo naikinimu.

2012 metais džihadistams nuniokojus Tombuktu senovines šventoves kilo pasipiktinimas visame pasaulyje. Archeologai viliasi, kad ši byla taps griežtu perspėjimu, kad žmonijos bendro paveldo naikinimas neliks nenubaustas.

Sučiuptas Sacharos dykumos pakraštyje ir atgabentas į teismo salę Hagoje Ahmadas al Faqi al Mahdi kaltinamas nuo 2012-ųjų birželio 30-osios iki liepos 11-osios „sąmoningai nurodęs atakuoti“ pasaulyje pagarsėjusius devynis Tombuktu mauzoliejus, taip pat Sidi Jachjos mečetę.

V–XII amžiuje tuaregų genčių įkurtas Tombuktu yra tapęs paslaptingos Sacharos civilizacijos simboliu ir yra vadinamas 333 šventųjų miestu dėl jame palaidotų daugybės musulmonų išminčių.

Šis miestas savo aukso amžių išgyveno XV–XVI amžiuje ir buvo vienas iš svarbiausių islamo dvasinės minties centrų.

Jis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, bet džihadistai Tombuktu šventoves laiko stabmeldiškomis.

Haga, rugpjūčio 22 d. (AFP-BNS). REUTERS-Scanpix nuotr.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode