Lietuva kaltina Baltarusiją pažeidus oro erdvę

 

 Lietuvos užsienio reikalų ministerija penktadienį pranešė, kad iš Baltarusijos įskridęs orlaivis ties Lazdijų rajono savivaldybe pažeidė Lietuvos oro erdvę.

Dėl šio įvykio iškviesta Baltarusijos diplomatė, jos pareikalauta pateikti pasiaiškinimą ir imtis priemonių, kad ateityje tokie incidentai nepasikartotų, teigiama ministerijos pranešime.

Incidentas užfiksuotas ketvirtadienį apie pusę vienuoliktos ryto.

„Oro erdvę stebinčios tarnybos užfiksavo, kad 2016 metų rugpjūčio 11 dieną 10 valandų 37 minutės (Lietuvos Respublikos laiku) iš Baltarusijos Respublikos įskridęs nenustatyto tipo orlaivis du kartus pažeidė Lietuvos Respublikos valstybės sieną oro erdvėje ties Lazdijų rajono savivaldybe. Lietuvos Respublikos oro erdvės pažeidimas tęsėsi iki 10 valandos 47 minutės“, – rašoma ministerijos pranešime.

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo atstovas kapitonas Tomas Pakalniškis BNS sakė, kad iš Baltarusijos atskridusį orlaivį užfiksavo kariuomenės radarai, tačiau dėl debesuotumo jo plika akimi nematė pasienio pareigūnai.

„Galimą pažeidimą fiksavo tik radarai. Pasienio apsaugos pareigūnai buvo nuvykę į tą vietą, bet dėl debesuotumo nematė jokio orlaivio fiziškai“, – teigė T.Pakalniškis.

„Tai gali būti ir civilinis, ir karinis, ir pilotuojamas, ir nepilotuojamas lėktuvas“, – pridūrė jis.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija notą dėl oro erdvės pažeidimo įteikė Baltarusijos ambasados laikinai reikalų patikėtinei Liudmilai Tatarinovič.

Krašto apsaugos ministerijos atstovė spaudai Asta Galdikaitė BNS sakė, kad Šiauliuose budintys NATO oro policijos naikintuvai nebuvo pakelti palydėti orlaivio.

Pasak jos, šiuo metu vyksta įvykio tyrimas, todėl platesnė informacija neteikiama.

Baltarusijos ambasados Vilniuje atstovė spaudai Marija Agafonova BNS sakė, kad gauta nota perduota Baltarusijos užsienio reikalų ministerijai.

BNS

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode