Reklama 2

Lenkija pradėjo didžiausias karines pratybas su NATO sąjungininkais, tvyrant įtampai su Rusija

Lenkijoje kariai antradienį pradėjo aktyvius manevrus per didžiausias kada nors Varšuvos organizuotas bendras karines pratybas su NATO sąjungininkais, turinčias padidinti saugumą regione tuo metu, kai tarp Vakarų šalių ir Rusijos tebetvyro didžiausia įtampa nuo Šaltojo karo pabaigos.

Dvi savaites vyksiančios pratybos „Anaconda 16“ turi padėti „patikrinti Aljanso gebėjimą apginti savo rytų sparną“, Lenkijos gynybos ministras Antonis Macierewiczius (Antonis Macerevičius) sakė per ankstesnę dieną Varšuvoje vykusią atidarymo ceremoniją.

Šie manevrai yra rengiami prieš ateinantį mėnesį Varšuvoje vyksiantį svarbų NATO viršūnių susitikimą, turintį užbaigti didžiausią Aljanso pertvarkymą nuo Šaltojo karo, kai bus patvirtinti planai rotuoti didesnes pajėgas blokui priklausančiose Rytų Europos šalyse, nerimaujančiose dėl Rusijos keliamos grėsmės, kurią pabrėžė 2014-aisiais Maskvos įvykdyta Ukrainai priklausančio Krymo aneksija.

Maskva savo ruožtu įnirtingai priešinasi NATO pastangoms sustiprinti savo rytų sparną, kurias Aljansas vadina savo „atgrasymo ir dialogo“ strategijos dalimi.

„Anaconda“ manevruose, kurie papildys virtinę NATO pratybų šiame regione, dalyvauja apie 31 tūkst. karių iš 24 valstybių, tarp jų 14 tūkst. amerikiečių, 12 tūkst. lenkų ir tūkstantis britų. Be to, mokymuose dalyvaus kariai iš buvusių sovietinių respublikų, tokių kaip Ukraina, dalyvaujančių „Partnerystės už taiką“ programoje.

„Anaconda 16“ tęsis iki birželio 16 dienos Lenkijos kariniuose poligonuose, o oficiali uždarymo ceremonija įvyks Varšuvoje birželio 17 dieną.

Lenkijos ginkluotųjų pajėgų vadai ir kariai per mokymus ir pratybas mokysis derinti veiksmus su kitų Aljanso šalių pajėgomis, atsakydami į karines, chemines ir kibernetines grėsmes sausumoje, jūroje ir ore.

Manevruose dalyvaus apie 3 tūkst. antžeminių mašinų, 105 lėktuvai ir sraigtasparniai bei 12 karinių laivų, nurodė Operacijų štabas.

Pirmadienį buvo pradėti pasiruošimai oro desanto operacijai, kurioje antradienį dalyvaus apie 2 000 JAV, Britanijos ir Lenkijos parašiutininkų.

Trečiadienį jungtinis inžinerijos batalionas pastatys laikiną tiltą per Vyslos upę, kurią birželio 15-ąją kirs apie 300 automobilių.

„Anaconda“ pratybos rengiamos Lenkijos kas dveji metai nuo 2006-ųjų. Jose dalyvaudavo vis daugiau NATO narių ir partnerių pajėgų.

Varšuva, birželio 7 d. (AFP-AP-BNS)

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode