Romas

Pietų Graikijoje rasti du senoviniai neišplėšti kapai

 

Graikijos pietuose netoli Nemėjos miesto archeologai aptiko du neišplėštus kapus, kuriuose žmonės buvo palaidoti apytikriai 1400–1200 metų prieš mūsų erą, sekmadienį pranešė Kultūros ministerija.

Kapai buvo rasti kasinėjant iš anksčiau žinomą senovinį kapinyną, kurio dauguma kapų buvo apiplėšti dar prieš juos atrandant mokslininkams.

Ministerija nurodė, kad naujai rastuose kapuose rasti du nepaliesti palaidojimai ir dar 14 žmonių liekanų, perkeltų iš kitų kapų.

Kasinėjimai Edonijos kapinyne buvo pradėti 8-ojo dešimtmečio pabaigoje. Ten esantys kapai, kuriuose buvo laidojama maždaug nuo 1700 iki 1100 metų prieš mūsų erą, buvo smarkiai nuniokoti plėšikų – tikriausiai 1976–1977 metais.

Tarp kapinyne rastų daiktų buvo nemažai senovinių papuošalų. 1993 metais per vieną aukcioną Niujorke mėginta parduoti dirbinių iš tos pačios vietos; jie galiausiai buvo grąžinti Graikijai.

Redaktorius: Raimondas Čiuplys

Atėnai, rugpjūčio 12 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode