Romas

Taifūno aukų Kinijoje padaugėjo iki 45

 

Kinijos rytinei pakrantei į pietus nuo Šanchajaus smogusio galingo taifūnio „Lekima“ aukų padaugėjo iki 45, dar 16 asmenų ieškoma, pirmadienį pranešė vietos valdžia.  

Anksčiau skelbta, kad per stichijos šėlsmą žuvo 33 žmonės. 

Supertaifūnas Kinijos rytinei pakrantei smogė šeštadienį. Labiausia nukentėjo Džedziango, Dziangsu ir Šandongo provincijos.   

Meteorologų duomenimis, Džedziange taifūno vėjų greitis siekė 187 km per valandą. 

Daugiausiai žmonių žuvo, kai dėl smarkios liūties patvinus upei galingas vandens srautas pralaužė dambą šioje provincijoje. Kaip informavo pareigūnai, Džedziange per tris valandas iškrito 160 mm kritulių.   

Aukų nepavyko išvengti, nors vietos valdžia ėmėsi skubių prevencinių priemonių. Iš pavojingų Džedziango, Dziangsu ir Šanchajaus  rajonų buvo evakuota per 1 mln. žmonių. Dar maždaug 180 tūkst. žmonių buvo evakuoti Šandonge. 

Pirminiais vertinimais, stichijos šėlsmo ekonominė žala jau siekia 18 mlrd. juanių (2,28 mlrd. eurų). Nukentėjo ar buvo visiškai sunaikintas derlius 364 tūkst. hektarų plote, buvo sugriauti ar apgadinti 36 tūkst. namų. Vien sekmadienį teko atšaukti 3,2 tūkst. lėktuvų skrydžių.  

Redaktorius: Raimondas Čiuplys

Pekinas, rugpjūčio 12 d. („Interfax“-BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode