Nigerijoje į minią įsirėžus policininko automobiliui žuvo 10 žmonių, dar 30 sužeisti

Šiaurės vakarų Nigerijoje per Velykų procesiją į grupę vaikų įsirėžus policininko vairuotam automobiliui žuvo 10 žmonių, dar 30 buvo sužeisti, o patį užpuoliką įtūžusi minia užmušė, naujienų agentūrai AFP pranešė liudininkai ir šaltiniai policijoje.

Mirtinas incidentas įvyko vėlai sekmadienį, kai policininkas Gombėje ne tarnybos metu nukreipė savo mašiną į Velykas šventusius eitynių dalyvius, sakė policijos atstovė Mary Mallum (Meri Malum).

„Buvo nužudyta 10 žmonių, įskaitant policininką ir su juo buvusį sukarintos grupės narį, – pridūrė ji. – Sužinojome, kad uniformos nedėvėję policininkas ir jo draugas buvo užpulti ir užmušti įtūžusios minios.“

„Dar 30 vaikų buvo sužeisti ir šiuo metu yra ligoninėje, kol vykdomas tyrimas“, – nurodė pareigūnė.

Pasak AFP įvykio vietoje kalbintų liudininkų, vairuotojas tyčia įsirėžė į minią, kilus ginčui dėl kelią blokavusios procesijos.

„Automobilio vairuotojas karštai ginčijosi su vaikais. Šie užleido jam kelią, bet jis apsisuko ir juos partrenkė“, – sakė tarptautinės krikščionių jaunimo organizacijos „Boys Brigade“ skyriaus Gombėje vadovas Isaacas Kwadangas (Aizekas Kvadangas).

„Jis tai padarė tyčia“, – pareiškė I. Kwadangas.

Nigerijoje per įvairias šventes ir apeigas dažnai rengiamos religinės procesijos, dėl kurių blokuojami keliai ir trikdomas eismas.

2016 metų gruodį žuvo mažiausiai 13 musulmonų mokinių, autobusui nulėkus nuo kelio ir įsirėžus į procesiją, minėjusią pranašo Mohammedo (Mohamedo) gimtadienį Malam Saido kaime, esančiame už 20 km nuo Gombės.

Kanas, Nigerija, balandžio 22 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode