Indijos pietuose potvynių aukų padaugėjo iki 67

 

Indijos pietinėje Keralos valstijoje, pritraukiančioje daug turistų, potvynių aukų bendras skaičius padidėjo iki 67, trečiadienį paskelbus apie dar 25 žmonių žūtį, o daugiau kaip 50 tūkst. gyventojų teko pasitraukti į evakuacijos stovyklas, pranešė vienas valstijos pareigūnas.

Švariais palmių juosiamais paplūdimiais ir arbatmedžių plantacijomis garsėjanti Kerala kasmet susiduria su musonų atnešamomis liūtimis, bet šiemet kritulių buvo ypač gausu. Dėl to potvyniai užliejo šimtus gyvenviečių, o tarnybos buvo priverstos atšaukti skrydžius iš regiono ir į jį.

„Anksčiau pavakare patvirtinta 25 žmonių žūtis. Padėtis bloga daugelyje valstijos vietų, o (aukų) skaičius) tikriausiai didės“, – naujienų agentūrai sakė vienas Keralos valstijos krizių valdymo agentūros aukšto rango pareigūnas.

Nepatvirtintuose žiniasklaidos pranešimuose minimi daug didesni aukų skaičiai, taip par pabrėžiama, kad daugelį užlietų vietovių vis dar nėra pasiekiamos.

AFP pašnekovas sakė, kad tarnybos paskelbė „raudonajį perspėjimą“ visuose 14-oje potvynių siaubiamos valstijos apskričių. Artimiausią parą daugelyje labiausiai paveiktų teritorijų numatomos tolesnės liūtys.

Keralos vyriausiojo ministro Pinarayi Vijayano (Pinarajo Vidžajano) biuras per „Twitter“ pranešė, kad Kočio tarptautinis oro uostas, pagrindiniai vartai atvykti į šį regioną, liks uždarytas iki šeštadienio „dėl smarkaus lietaus ir jo sukelto potvynio“.

Trečiadienio vakarą P. Vijayanas Keraloje surengė nepaprastųjų pasitarimų su gelbėjimo tarnybų pareigūnais ir aptarė padėtį su Indijos premjeru Narendra Modi (Narendra Modžiu).

Vyriausiasis ministras paprašė, kad kariuomenė ir specialiosios tarnybos atsiųstų daugiau pagalbininkų likviduojant stichijos padarinius apie 33 mln. gyventojų turinčioje valstijoje.

„Mūsų valstija apimta beprecedenčio potvynių chaoso, – anksčiau šią savaitę sakė P. Vijayanas. – Ši katastrofa sukėlė neapsakomų kančių ir nuniokojimą.“

Tarnybos atidarė 34 užtvankas, kuriose vandens lygis buvo pasiekęs pavojingą ribą.

Potvyniai užliejo šimtus kaimų ir daugiau kaip 10 tūkst. km kelių. Valstijoje apgadinta arba sugriauta tūkstančiai namų, nurodė pareigūnai.

JAV ambasada praeitą savaitę patarė nevykti į Keralą, praeitais metais, kaip rodo vyriausybės statistika, sulaukusią daugiau kaip milijono užsieniečių turistų.

Kočis, Indija, rugpjūčio 16 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode