Taivane artėjant taifūnui „Maria“ uždaromos valstybinės įstaigos

 

Taivane antradienį bus uždarytos mokyklos ir kitos viešosios įstaigos, prie salos slenkant taifūnui „Maria“, lydimam smarkių liūčių ir stiprių vėjų.

Kaip pranešė šalies meteorologijos tarnyba, 10 val. vietos (5 val. Lietuvos) laiku taifūnas buvo už 500 km į rytus nuo šiaurės rytinėje pakrantėje esančio Ilano miestelio. Jo vėjo gūsių greitis siekė 190 km per valandą.

Institucijos prognozėmis, stichijos pikas tęsis nuo antradienio vakaro iki trečiadienio paryčių, o kai kuriuose rajonuose gali iškristi apie 500 mm kritulių.

Pareigūnai taip pat įspėjo apie potencialią potvynių ir purvo nuošliaužų grėsmę.

Taivano valdžios atstovai paskelbė, kad antradienio popietę užsidarys valstybinės įstaigos ir mokyklos penkiuose miestuose, įskaitant Ilaną, kur didelės bangos jau pradėjo daužyti krantą.

Vietos televizijos reportažuose matyti Ilano ūkininkai, skubantis nuimti Taivane gausiai auginamų laiškinių svogūnų derlių.

Tuo metu Dzilongo uostamiestyje žvejai prieš audrą pargabeno į krantą laimikį ir pasirūpino savo laivų saugumu. Ankstesnę dieną buvo atšaukta dešimtys keltų reisų į atokias salas.

Taivano oro linijų bendrovė „UNI Air“ atšaukė apie 70 vidaus skrydžių, o dar dvi kompanijos atsisakė reisų į Japonijai priklausančią Okinavos salą.

Honkongo bendrovė „Cathay Pacific“ pranešė, kad antradienį ir trečiadienį nebus dešimčių skrydžių iš Honkongo į Taibėjų ir atgal, taip pat iš Honkongo į Okinavą.

Taivano premjeras Williamas Lai (Viljamas Lai) paragino vietos valdžią ir visuomenę „būti budrioms“ per šio taifūnų sezono pirmą audrą Taivane.

Jis taip pat paragino gyventojus likti namuose ir laikytis vyriausybės nelaimių prevencijos planų.

Anot meteorologijos tarnybos, jei taifūnas ir toliau judės dabartine trajektorija, Taivanas tiesioginio audros smūgio turėtų išvengti – tikėtina, kad ji praslinks ties salos šiauriniu pakraščiu.

Taivaną vasarą dažnai užklumpa taifūnai. Pernai daugiau nei 100 žmonių buvo sužeisti per uraganą „Nesat“, sukėlusį potvynių ir sutrikdžiusį elektros tiekimą daugelyje rajonų.

Taibėjus, liepos 10 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode