Rytų Kanadoje karščio banga nusinešė 17 gyvybių

 

Karščio banga rytų Kanadoje per pastarąją savaitę nusinešė mažiausiai 17 gyvybių, trečiadienį pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai.

Kvebeko provincijos sostinėje Monrealyje mirė 12 žmonių, nurodė regiono visuomenės sveikatos reikalų direktorė Mylene Drouin (Milen Druen).

Laikraštis „The Tribune“ pranešė, kad dar penki žmonės mirė per pastarąsias dvi paras vienoje kaimiškoje vietovėje į rytus nuo Monrealio.

„Mano mintys su mirusiųjų per šią karščio bangą Kvebeke artimaisiais“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Kanados premjeras Justinas Trudeau (Džastinas Triudo).

„Rekordinė temperatūra turėtų tęstis vidurio ir rytų Kanadoje, taigi, užtikrinkite, kad žinote kaip apsaugoti save ir savo šeimą“, – teigė premjeras.

Pasak M. Drouin, šios karščio bangos aukos yra iš „labai pažeidžiamos gyventojų (grupės) – senjorai arba žmonės, sergantys chroniškomis ar psichikos ligomis“.

Meteorologijos tarnyba pranešė, kad nors oro temperatūra siekia 34 laipsnius Celsijaus, dėl drėgmės jaučiama beveik 40 laipsnių temperatūra.

Pietų Kvebeke nuo penktadienio termometrų stulpeliai kasdien pasiekia 30 laipsnių pagal Celsijų.

Nors vyriausybė praneša apie besitęsiančią karščio bangą, meteorologai numato, kad savaitės pabaigoje oras regione turėtų kiek atvėsti.

Gretimoje Ontarijo provincijoje, taip pat kenčiančioje nuo karštų orų, aukų pavyko išvengti.

2010 metais Monrealyje karščio banga nusinešė apie 100 gyvybių.

Monrealis, Kanada, liepos 5 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode