Italijos premjeras reikalauja „privalomo“ migrantų paskirstymo Europos Sąjungoje

 

Italijos naujasis premjeras Giuseppe Conte (Džiuzepė Kontė) antradienį, sakydamas savo pirmąją kalbą Senate, paragino įvesti „privalomą“ ir „automatinį“ į šalį atvykstančių prieglobsčio prašytojų paskirstymą po Europos Sąjungos šalis.

„Mes kategoriškai reikalausime, kad Dublino reglamentas būtų peržiūrėtas, siekiant užtikrinti teisingą pareigų pasidalinimą ir sukurti automatinę privalomo prieglobsčio prašytojų paskirstymo sistemą“, – sakė jis senatoriams prieš balsavimą dėl jo kabineto patvirtinimo, pristatydamas savo vyriausybės politiką.

„Pirmasis mūsų naujo pobūdžio dialogo su ES išbandymas bus imigracijos problema“, – sakė G. Conte.

„Migrantų srauto suvaldymas kol kas buvo nesėkmingas. Europa leido daugeliui šalių savanaudiškai uždaryti savo sienas, o tai mūsų šaliai uždėjo ypač didelę išlaidų ir sunkumų naštą“, – pridūrė jis.

Liuksemburge antradienį vykusiame susitikime ES narės pripažino, kad negali išeiti iš dvejus metus užsitęsusios politinės aklavietės dėl Bendrijos prieglobsčio suteikimo taisyklių peržiūrėjimo, po dešiniųjų pergalės Italijoje susidarius „atšiauresniam klimatui“. Terminas priimti sprendimą šiuo klausimu baigiasi šį mėnesį.

Roma, birželio 5 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode