Reklama 2

Indijoje nuo Nipa viruso mirusių žmonių skaičius padidėjo iki 10

Nuo mirtinai pavojingo viruso, kurį platina pirmiausia vaisėdžiai šikšnosparniai, Pietų Indijoje mirė mažiausiai 10 žmonių, o dar 90 laikomi karantino sąlygomis, antradienį pranešė pareigūnai.

Keralos valstijos pareigūnai nurodė imtis skubių priemonių protrūkiui suvaldyti.

Trys mirę žmonės yra vienos šeimos nariai. Šios šeimos namų šulinyje buvo rasta nugaišusių šikšnosparnių.

„Nusiuntėme ištirti 18 mėginių. 12 iš jų atsakymai buvo teigiami. 10 šitų žmonių mirė, o likę du gydomi“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas Keralos Korikodo rajono, kur kilo protrūkis, sveikatos apsaugos pareigūnas.

Daugiau kaip 90 žmonių, turėjusių kontaktų su mirusiais pacientais, atsargumo dėlei buvo izoliuoti, nurodė pareigūnai.

Nipa virusas sukelia simptomus, panašius į gripo, ir dažnai nulemia encefalitą bei komą. Vaisėdžiai šikšnosparniai laikomi pagrindiniais viruso platintojais. Skiepų nuo šio viruso nėra, nurodo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Nipa virusas, nuo kurio miršta beveik 70 proc. užsikrėtusiųjų, pirmą kartą buvo nustatytas 1998 metais Malaizijoje. Nuo to laiko virusas Malaizijoje, Bangladeše ir Indijoje nusinešė daugiau kaip 260 gyvybių.

PSO Nipa viruso infekciją yra priskyrusi aštuonioms prioritetinėms ligoms, galinčioms sukelti pasaulinę epidemiją. Šiame sąraše taip pat yra Ebolos ir Zika virusai.

Delis, gegužės 22 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode