PSO įspėja apie didelį Ebolos viruso išplitimo Kongo Demokratinėje Respublikoje pavojų

Esama didžiulės grėsmės, kad  Ebolos virusas, kurio protrūkis užfiksuotas Kongo Demokratinėje Respublikoje, gali išplisti šalies viduje, penktadienį įspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).  

Šis įspėjimas paskelbtas prieš susitikimą, kuriame bus sprendžiama, ar paskelbti šį protrūkį „keliančiu tarptautinį susirūpinimą“.  

PSO išplatintame pranešime rašoma, kad organizacijos generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adanomas Gebrejesusas) sušauks ekstremalių situacijų komiteto posėdį aptarti šio reikalo.  

Vėliau penktadienį T. A. Ghebreyesusas ketina kreiptis į žiniasklaidą. 

Apie naują Ebolos viruso protrūkį Kongo Demokratinėje Respublikoje buvo oficialiai paskelbta gegužės 8 dieną. Jis buvo užfiksuotas šalies šiaurės vakaruose esančios Pusiaujo provincijos kaimiškoje vietovėje. Tačiau virusas jau išplito ir į Mbandakos miestą, esantį už maždaug už 150 kilometrų ir turintį, skirtingais vertinimai, nuo 700 tūkst. iki 1,2 mln. gyventojų.   

Penktadienį PSO paskelbė, kad užsikrėtimo Ebolos hemoragine karštine patvirtintų, tikėtinų ir įtariamų atvejų skaičius KDR padidėjo iki 45.

Iš šių žmonių mirė 25, žurnalistams Ženevoje sakė organizacijos atstovas Tarikas Jasarevičius. Jis pridūrė, kad laboratorijoje patvirtinta 14 užsikrėtimo Ebolos virusu atvejų.

Už reagavimą į ekstremalias situacijas atsakingas PSO generalinio direktoriaus pavaduotojas Peteris Salama (Piteris Salama) sakė, kad viruso išplitimas į miestą komplikavo kovą su šia infekcija, nes sėkmė labai priklauso nuo to, kaip greitai pavyksta nustatyti ir izoliuoti asmenis, kuriems įtariama ši liga.    

Mbandaka įsikūrusi Kongo upės, jungiančios šį miestą su sostine Kinšasa, pakrantėje. Esama realios grėsmės, kad virusas iš Mbandakos gali išplisti į sostinę, esančią už šimtų kilometrų į pietus, taip pat į aplinkines valstybes, pažymi PSO pareigūnai.    

Ebolos virusas yra potencialiai mirtinas ir itin užkrečiamas, todėl šios infekcijos protrūkį labai sunku suvaldyti, ypač miestuose, kur žmonės daugiau keliauja ir bendrauja tarpusavyje. 

Medikai, neturintys vaistų šiai virusinei infekcijai gydyti, izoliuoja pacientus ir stengiasi nustatyti asmenis, su kuriais jie bendravo. 

PSO peržiūrėjo savo ankstesnį grėsmės vertinimą ir paskelbė, kad epidemijos plitimo šalies viduje pavojus laikomas „labai dideliu“, o išplitimo už šalies ribų – „dideliu“.  

Pasaulio mastu epidemijos protrūkio grėsmė vertinama kaip „žema“. 

Pastarąjį hemoraginės karštinės protrūkį Kongo Demokratinėje Respublikoje sukėlė ta pati Ebolos viruso atmaina, kokia 2013–2015 metais siautė trijose Vakarų Afrikos valstybėse ir sukėlė tarptautinę paniką. Tąsyk mirė daugiau nei 11 300 žmonių ir tai buvo daugiausiai gyvybių pareikalavusi Ebolos epidemija. 

PSO sulaukė aštrios kritikos dėl savo veiksmų per 2013 metų protrūkį ir pažadėjo, jog bus imtasi priemonių pagerinti atsaką į tokias ekstremalias situacijas.  

Šiuo metu licencijuotų vaistų Ebolos karštinės gydymui ir prevencijai nėra. Trečiadienį į Kongo Demokratinę Respubliką buvo atgabenta eksperimentinė vakcina, o šalies vyriausybė davė leidimą ją naudoti. 

Ženeva, gegužės 18 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode